Lux Med: zaprasza do kampanii „Ground Miles Challenge”
Lux Med, w ramach ogólnoświatowej kampanii „Ground Miles Challenge”, realizowanej przez Bupa i Światową Federację Serca (World Heart Federation), zaprasza Polaków do udziału w akcji chodzenia po zdrowie. Dla wszystkich chętnych została przygotowana specjalna aplikacja „Ground Miles”, teraz dostępna także w polskiej wersji językowej.
Ground Miles Challenge" to globalna kampania Bupa i Światowej Federacji Serca, która ma przekonać ludzi do chodzenia – najbardziej bezpiecznej i dostępnej formy aktywności fizycznej, która jednocześnie efektywnie zmniejsza ryzyko chorób serca i udaru. Została zainicjowana w Światowym Dniu Serca - 29 września 2013 roku, a uczestniczy w niej ponad milion osób z ponad 150 krajów, w tym 62 tysiące pracowników Bupa na całym świecie. Również w Polsce osoby pracujące w Grupie Lux Med, która jest częścią Bupa, wraz z rodzinami i przyjaciółmi oraz lokalnymi społecznościami zainspirowane ideą „Ground Miles Challenge”, świadomie chodzą i spacerują. Organizatorzy i uczestnicy akcji wyznaczyli ambitny cel – po wspólnym przejściu imponujących 8 milionów kilometrów, Bupa przekaże Światowej Federacji Serca środki pieniężne na wsparcie programów, które uchronią tysiące dzieci w Afryce i Azji Południowej przed chorobami serca i przedwczesną śmiercią w wyniku reumatycznej choroby serca.
Akcja „Ground Miles Challenge" to entuzjazm i aktywność uczestników, wspierane przez nowoczesną technologię. Bupa przygotowała specjalną aplikację na smartfony „Ground Miles", którą można bezpłatnie pobrać z Apple AppStore lub Google Play, wpisując w wyszukiwarkę hasło „Ground Miles". W GMC można wziąć udział samemu albo w grupach. Dla osób korzystających z aplikacji przygotowane zostały specjalne nagrody, a za przejście określonej liczby kilometrów lub spacerowanie w określonych porach dnia przyznawane są też specjalne odznaki. Do obsługi aplikacji wymagane są wersje oprogramowania: iOS 5.0 lub nowsza, Android 4.0 i wyższa. Aplikacja dla iOS jest kompatybilna z urządzeniami iPhone 4, 4S, 5, 5C, 5S, iPadami, iPodami Touch, została także zoptymalizowana pod kątem iPhone 5. Pełna funkcjonalność aplikacji dla Android dostępna jest na telefonach Samsung GS2, GS3, GS4, Note 1, 2, 3, Nexus 4, HTC One
i Desire HD, a także Sony Xperia. Na pozostałych urządzeniach niektóre funkcjonalności mogą być ograniczone.
Ideą Ground Miles Challenge jest inspirowanie do chodzenia zarówno indywidualnego, jak i w grupach – cenny jest każdy kilometr, który przejdziemy razem. O zaletach tej formy aktywności przekonuje fikcyjny bohater kampanii - Chad Strider, który uważa się za najlepszego chodziarza na świecie. Film z jego udziałem można obejrzeć na http://www.youtube.com/watch?v=kmtQ1PIhdfA.
Choroby układu sercowo-naczyniowego (w tym choroby serca i udary) to główna przyczyna śmierci na świecie – aż 17 milionów ludzi rocznie ginie z tego powodu. Dane Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) wskazują, że 80 procent wszystkich chorób serca i udarów można uniknąć, eliminując czynniki ryzyka, w tym brak ruchu i niezdrowy tryb życia. Najbardziej efektywnym sposobem na walkę z tą chorobą cywilizacyjną jest aktywność fizyczna, w tym najbardziej dostępne - chodzenie.
Lux Med, w ramach ogólnoświatowej kampanii „Ground Miles Challenge”, realizowanej przez Bupa i Światową Federację Serca (World Heart Federation), zaprasza Polaków do udziału w akcji chodzenia po zdrowie. Dla wszystkich chętnych została przygotowana specjalna aplikacja „Ground Miles”, teraz dostępna także w polskiej wersji językowej.
Ground Miles Challenge” to globalna kampania Bupa i Światowej Federacji Serca, która ma przekonać ludzi do chodzenia – najbardziej bezpiecznej i dostępnej formy aktywności fizycznej, która jednocześnie efektywnie zmniejsza ryzyko chorób serca i udaru. Została zainicjowana w Światowym Dniu Serca – 29 września 2013 roku, a uczestniczy w niej ponad milion osób z ponad 150 krajów, w tym 62 tysiące pracowników Bupa na całym świecie. Również w Polsce osoby pracujące w Grupie Lux Med, która jest częścią Bupa, wraz z rodzinami i przyjaciółmi oraz lokalnymi społecznościami zainspirowane ideą „Ground Miles Challenge”, świadomie chodzą i spacerują. Organizatorzy i uczestnicy akcji wyznaczyli ambitny cel – po wspólnym przejściu imponujących 8 milionów kilometrów, Bupa przekaże Światowej Federacji Serca środki pieniężne na wsparcie programów, które uchronią tysiące dzieci w Afryce i Azji Południowej przed chorobami serca i przedwczesną śmiercią w wyniku reumatycznej choroby serca.
Akcja „Ground Miles Challenge” to entuzjazm i aktywność uczestników, wspierane przez nowoczesną technologię. Bupa przygotowała specjalną aplikację na smartfony „Ground Miles”, którą można bezpłatnie pobrać z Apple AppStore lub Google Play, wpisując w wyszukiwarkę hasło „Ground Miles”. W GMC można wziąć udział samemu albo w grupach. Dla osób korzystających z aplikacji przygotowane zostały specjalne nagrody, a za przejście określonej liczby kilometrów lub spacerowanie w określonych porach dnia przyznawane są też specjalne odznaki. Do obsługi aplikacji wymagane są wersje oprogramowania: iOS 5.0 lub nowsza, Android 4.0 i wyższa. Aplikacja dla iOS jest kompatybilna z urządzeniami iPhone 4, 4S, 5, 5C, 5S, iPadami, iPodami Touch, została także zoptymalizowana pod kątem iPhone 5. Pełna funkcjonalność aplikacji dla Android dostępna jest na telefonach Samsung GS2, GS3, GS4, Note 1, 2, 3, Nexus 4, HTC One
i Desire HD, a także Sony Xperia. Na pozostałych urządzeniach niektóre funkcjonalności mogą być ograniczone.
Ideą Ground Miles Challenge jest inspirowanie do chodzenia zarówno indywidualnego, jak i w grupach – cenny jest każdy kilometr, który przejdziemy razem. O zaletach tej formy aktywności przekonuje fikcyjny bohater kampanii – Chad Strider, który uważa się za najlepszego chodziarza na świecie. Film z jego udziałem można obejrzeć na http://www.youtube.com/watch?v=kmtQ1PIhdfA.
Choroby układu sercowo-naczyniowego (w tym choroby serca i udary) to główna przyczyna śmierci na świecie – aż 17 milionów ludzi rocznie ginie z tego powodu. Dane Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) wskazują, że 80 procent wszystkich chorób serca i udarów można uniknąć, eliminując czynniki ryzyka, w tym brak ruchu i niezdrowy tryb życia. Najbardziej efektywnym sposobem na walkę z tą chorobą cywilizacyjną jest aktywność fizyczna, w tym najbardziej dostępne – chodzenie.