Lux Med zaprasza na czat z Robertem Korzeniowskim

0
916


Grupa Lux Med zaprasza wszystkich pasjonatów sportu oraz rodziców dzieci, które marzą o sportowej karierze, do uczestnictwa w czacie z 4-krotnym mistrzem olimpijskim, Robertem Korzeniowskim. Tematem przewodnim wirtualnej rozmowy będą badania profilaktyczne sportowców.

Uczestnicy czatu dowiedzą się między innymi, jak osiągać mistrzowskie cele, dbając o zdrowie. co należy zrobić, by upewnić się, że uprawiany sport jest bezpieczny i nie stanowi zagrożenia dla organizmu, kto powinien, a kto musi badać się przed udziałem w treningach i zawodach, czym jest obowiązkowe, wymagane ustawowo orzecznictwo sportowe, dlaczego regularne badania monitorujące stan zdrowia są jednym z kluczowych elementów przygotowania sportowca oraz jak osoby amatorsko uprawiające sport mogą stać się managerami swojego zdrowia.

Na pytania będzie odpowiadał Robert Korzeniowski – 4-krotny mistrz olimpijski, wielokrotny mistrz świata i Europy, jeden z najlepszych polskich sportowców w historii. Jako menedżer programu Medycyna dla Sportu i Aktywnych promuje bezpieczne uprawianie sportu, którego podstawowym elementem jest profilaktyka zdrowotna.

Czat odbędzie się 21 lipca 2016 w godzinach 14:00-15:00. Aby uczestniczyć w czacie, wystarczy kliknąć link –chat.luxmed.pl.

To kolejna rozmowa on-line organizowana przez Lux Med. 18 lipca 2016 roku odbył się czat ze specjalistą medycyny sportowej. W kwietniu 2016 można było porozmawiać ze specjalistą medycyny podróży i chorób zakaźnych.

Na Portalu Pacjenta, prowadzonym przez Lux Med, można korzystać z czatów z pielęgniarkami (diabetologiczną, alergologiczną) oraz z położną. Można także korzystać z funkcji „Zapytaj lekarza”, która umożliwia zadawanie pytań po odbytej wizycie.

Lux Med rozwija medycynę sportową. Sieć jest między innymi Głównym Partnerem Medycznym Polskiego Komitetu Olimpijskiego. W ofercie firmy są specjalne plany opieki z zakresu medycyny sportowej dla dorosłych i dzieci.

Od marca 2015 roku Lux Med realizuje program Medycyna dla Sportu i Aktywnych, który dostępny jest między innymi w tworzonych specjalistycznych placówkach Profemed.

Od lat Lux Med troszczy się także o bezpieczeństwo osób aktywnych podczas największych imprez sportowych w Polsce.