Lux Med zaprasza na drugą edycją Akademii Chirurgii

0
822


Szpital Lux Med zaprasza na drugą edycję Akademii Chirurgii, która odbędzie się 18 maja 2013 roku w hotelu Radisson Blu Sobieski przy Placu Zawiszy 1 w Warszawie. W wydarzeniu mogą wziąć udział wszystkie zainteresowane osoby ze środowiska medycznego. Udział w Akademii jest bezpłatny.

Prelegentami podczas Akademii będą m.in. prof. dr hab. n. med. Wiesław Tarnowski, prof. dr hab. n. med. Włodzimierz Baranowski, prof. dr hab. n. med. Krzysztof Paśnik, dr n. med. Lubomir Lembas, dr n. med. Łukasz Ulatowski, lek. med. Maciej Wrona. Specjaliści wygłoszą wykłady z zakresu chirurgii ogólnej i plastycznej. Prelekcje będą także dotyczyć zagadnień związanych z onkologią (rak żołądka i jelita grubego) i laryngologią (leczenie chrapania i bezdechów nocnych). W drugiej części dnia poruszony zostanie między innymi temat komunikacji personelu medycznego z pacjentami. Podczas Akademii będą się odbywały także pokazy operacji chirurgicznych nagrane w technologii 3D.
Akademia jest jednym z najważniejszych elementów działalności szkoleniowej wieloprofilowego Szpitala Lux Med, który intensywnie rozwija się jako ośrodek dydaktyczny podnoszący kwalifikacje personelu medycznego. W szpitalu regularnie odbywają się warsztaty szkoleniowe dla lekarzy, których uczestnicy otrzymują punkty Okręgowej Izby Lekarskiej.

Zainteresowanie udziałem w Akademii proszeni są o potwierdzenie obecności do 16 maja 2013 r. pod numerem tel.: 22 431 20 59 lub adresem: katarzyna.kosowska@luxmed.pl.

Grupa Lux Med to największa prywatna firma medyczna w Polsce. Oferta Grupy kierowana jest zarówno do klientów korporacyjnych, jak i indywidualnych. Klienci korporacyjni korzystają z Pracowniczych Programów Zdrowotnych rozwijanych wokół medycyny pracy. Klienci indywidualni mogą skorzystać z opieki zdrowotnej na podstawie Planów Opieki Medycznej, a także tzw. świadczeń FFS (fee for service, opłaty za poszczególne usługi) oraz w ramach kontraktu z NFZ.

Opieka ambulatoryjna świadczona jest w 114 centrach medycznych własnych i przyzakładowych. Pacjenci na terenie całego kraju mają do dyspozycji m.in. 48 placówek Lux Med i 24 centra medyczne Medycyny Rodzinnej, która specjalizuje się w obsłudze pacjentów w ramach kontraktu z NFZ. Pod marką PROFEMED działa specjalistyczna przychodnia lekarska przeznaczona specjalnie dla klientów „fee for service”. Z Grupą współpracuje ok. 1500 poradni partnerskich w całej Polsce. Pod jej opieką znajduje się ponad 1 200 000 pacjentów.