Lux Med: zatwierdzanie wizyt za pomocą SMS

0
251

Lux Med udostępnił kolejny sposób samodzielnego zatwierdzania umówionych wizyt. Poza stroną jestem.luxmed.pl pacjenci placówek Grupy mogą potwierdzać wizyty za pomocą SMS-a.

Możliwość ta dotyczy dorosłych pacjentów, którzy przekazali swój numer telefonu komórkowego w celach obsługowych i którzy udają się na wizytę lekarską lub wybrane badanie w ramach usług pakietowych (bez dopłat).

Pacjenci tacy otrzymują 15 minut przed umówioną konsultacją wiadomość z pytaniem, czy są już w placówce medycznej i czy chcą samodzielnie zatwierdzić zaplanowaną wizytę. Jeśli chcą to zrobić, mogą przesłać SMS o treści „tak”. W odpowiedzi otrzymują wiadomość informującą o numerze gabinetu lekarskiego, do którego mogą się udać, bez konieczności zgłaszania się do recepcji.

Podobnie działa zatwierdzanie wizyt za pomocą strony jestem.luxmed.pl, ta usługa została wprowadzona w październiku 2016.

Portal Pacjenta Lux Med umożliwia rezerwowanie i odwoływanie wizyt u lekarza, przeglądanie historii wcześniejszych konsultacji, sprawdzenie grafików pracy lekarzy i informacji o lokalizacji placówek należących do Grupy Lux Med. Zawiera też wyniki badań laboratoryjnych przeprowadzonych w placówkach własnych Grupy wraz z komentarzem lekarza, a także wyniki badań laboratoryjnych przeprowadzonych w placówkach współpracujących.

Lux Med zapewnia także możliwość korzystania z porad online,  możliwość zadawania pytań lekarzowi na temat odbytej wizyty drogą elektroniczną a także korzystanie z czatów z lekarzami, także mobilnie.