Malbork: nagroda dla Centrum Rehabilitacji Superius

0
1196


Malborskie Centrum Rehabilitacji Superius otrzymało pierwszą nagrodę w konkursie Nasz Sukces w Rehabilitacji. Konkurs skierowany był do kierowników przychodni i klinik rehabilitacyjnych oraz lekarzy i rehabilitantów, prowadzących gabinety rehabilitacyjne. Jego celem było pokazanie trudności i problemów, z jakimi stykają się rehabilitanci każdego dnia oraz metod ich pokonywania, często nieszablonowych i opartych na doświadczeniu i zaangażowaniu.

W ramach konkursu do organizatora – firmy Terma przesyłane były opisy przypadków wraz z historią choroby pacjenta. Komisja konkursowa brała pod uwagę dobór metodyki rehabilitacji do stopnia skomplikowania przypadku, nieszablonowość metod rehabilitacji i ich skuteczność.  Ocenie podlegało też zaangażowanie pracowników, empatia i umiejętność nawiązania kontaktu z pacjentem.

Superius przedstawił przypadek chorego, który uległ poważnemu wypadkowi. Niezwykle rozległe wewnętrzne obrażenia i krytyczny stan chorego sprawiły, że rehabilitacja trwa już 13 lat. W Malborskim Centrum Rehabilitacji pacjent korzysta z turnusów rehabilitacyjnych od początku roku 2012, gdzie przy zaangażowaniu pracowników osiąga ogromne postępy i po raz pierwszy stawia samodzielne kroki.

Malborskie Centrum Rehabilitacji zapewnia kompleksowe leczenie rehabilitacyjne wsparte diagnostyką i konsultacjami lekarzy specjalistów: rehabilitacji, ortopedii, neurologii, pediatrii, reumatologii i kardiologii. Oferta placówki dotyczy profilaktyki, leczenia i terapii schorzeń i dysfunkcji układu ruchu dzieci, młodzieży i dorosłych. Ośrodek posiada własną bazę noclegową z wyżywieniem. Placówka mieści się przy ulicy Generała Władysława Andresa 49. Oferuje wyłącznie usługi komercyjne.