Manager Award 2012 dla Anny Rulkiewicz

0
1032

Anna Rulkiewicz, prezes Grupy Lux Med oraz prezes zarządu Związku Pracodawców Medycyny Prywatnej, została nagrodzona tytułem Manager Award 2012. Wyróżnienie zostało nadane za innowacje na rynku medycznym i zdrowotnym.

– ?Obchodząca w tym roku swoje 20 – lecie Grupa Lux Med jest dzisiaj największym prywatnym dostawcą opieki zdrowotnej w Polsce. Osiągnęliśmy to dzięki innowacyjnemu podejściu do obsługi klientów i wyjątkowo zróżnicowanej gamie usług, które zostały niedawno poszerzone o działalność ubezpieczeniową. Ostanie lata to okres niezwykle intensywnego rozwoju naszej firmy. Sukcesem zakończył się długofalowy proces integracji marek i ujednolicenie funkcjonujących w nich systemów informatycznych. Rok temu wdrożyliśmy w naszych placówkach elektroniczny podpis ? jesteśmy pierwszą siecią medyczną, której udało się wprowadzić to rozwiązanie na tak dużą skalę. Każdego dnia staramy się umacniać naszą firmę na pozycji lidera polskiego rynku opieki medycznej ? ? mówi Anna Rulkiewicz.
Nagrody Manager Award przyznawane są przez Wydawnictwo Business Magazine Manager wybitnym managerom działającym na polskim rynku. W tym roku Jury uhonorowało najlepszych menedżerów w kategoriach: innowacje, nowe technologie, ekologia, kultura, CSR, a także produkcja, handel i usługi.

Anna Rulkiewicz jest absolwentką Uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika w Toruniu (równoległe studia na Uniwersytecie w Hamburgu), studiów podyplomowych w Polsko-Francuskim Instytucie Ubezpieczeń przy Instytucie Francuskim oraz cyklu szkoleń z zakresu m.in. zarządzania, sprzedaży, komunikacji, marketingu (w tym 3-letnich studiów menedżerskich) w ramach certyfikowanego programu branży ubezpieczeniowej LIMRA „Marketing Strategies for Executive Advancement” (LIMRA Executive Development Group). Ukończyła również wiele kursów z zakresu zarządzania, sprzedaży, finansów, marketingu oraz bankowości. Z Lux Med związana jest od 2002 roku, gdzie początkowo pełniła funkcję członka zarządu, dyrektora sprzedaży i marketingu. W 2007 roku została prezesem Grupy Lux Med. Pełni również funkcję Prezesa Zarządu W ramach Grupy Lux Med prowadzonych jest 71 placówek własnych i 24 przyzakładowe, które oferują pełen zakres opieki ambulatoryjnej, diagnostyki ambulatoryjnej i obrazowej, a od sierpnia 2010 r. ? również szpital w Warszawie. Z Grupą współpracuje ok. 1500 poradni medycznych w całej Polsce. Pod jej opieką znajduje się ok. 1 050 000 pacjentów. Grupa Lux Med prowadzi również działalność ubezpieczeniową.

Ponad cztery lata temu MID Europa Partners, czołowa instytucja zarządzająca funduszami private equity w Europie Środkowej i Wschodniej, rozpoczęła konsolidację na rynku prywatnych usług medycznych w Polsce, inwestując najpierw w Lux Med i Medycynę Rodzinną (w 2007 r.). Rok później Lux Med przejął sieć Centrów Medycznych Promedis, jednocześnie dzięki kolejnej inwestycji, MID Europa Partners stało się właścicielem CM LIM. Następne dwa lata były okresem intensywnej integracji CM LIM, Lux Med, Medycyny Rodzinnej i Promedis. Proces ten zakończył się w sierpniu 2009 r. ? od tego momentu wszystkie te sieci prywatnych placówek medycznych działają w ramach jednego podmiotu prawnego, zachowują jednak odrębność marek. Od sierpnia 2010 działa Szpital Grupy Lux Med na warszawskim Ursynowie. Z usług Szpitala można skorzystać odpłatnie oraz w ramach kontraktu z NFZ.

Do Grupy należy również ośrodek Tabita – placówka całodobowej opieki dla osób starszych, samotnych oraz pacjentów w każdym wieku wymagających stałej specjalistycznej opieki. W ramach Grupy Lux Med działa również Lux Med Diagnostyka, w tym AVI Diagnostyka Obrazowa oraz FADO Centrum Usług Medycznych oraz Med-Sport.