Matopat: zabiegi okulistyczne w obniżonej cenie

0
955

Szpital Specjalistyczny Matopat z Torunia wykonuje zabiegi okulistyczne w niższej cenie. Promocja rozpoczęła się 1 kwietnia 2015 i dotyczy zabiegów usunięcia zaćmy metodą fakoemulsyfikacji wraz z wszczepieniem soczewki wewnątrzgałkowej.

Przykładowe ceny zabiegów po obniżonych cenach wynoszą: 3500 zł (poza promocją – 4000 zł), w przypadku soczewki zwijalnej AcryLyc 475 firmy CarlZeiss, lub 3700  zł (poza promocją – 4200 zł) w przypadku soczewki zwijalnej AcrySof  Sagdat firmy Alcon.

NZOZ Szpital Specjalistyczny Matopat należy do Toruńskich Zakładów Materiałów Opatrunkowych S.A. Posiada 30 łóżek dla pacjentów. W placówce wykonywane są zabiegi w zakresie chirurgii, ortopedii, ginekologii, neurochirurgii, urologii oraz okulistyki. W ramach szpitala działa przychodnia posiadająca pracownie diagnostyczne (endoskopową, kardiologiczną, USG, RTG, Holter, OCT, laseroterapia) 23 poradnie specjalistyczne, w tym między innymi psychologiczna, psychiatryczna, alergologiczna, nefrologiczna, onkologiczna, neurochirurgiczna, medycyny pracy.

W marcu 2015 placówka zainwestowała w nowoczesny sprzęt, kupując wewnątrzmaciczny shaver BIGATTI firmy KarlStorz. Jest to urządzenie, dzięki któremu można podczas histeroskopii usuwać zmiany (polipy, mięśniaki wewnątrzmaciczne) znajdujące się w szyjce i jamie macicy pod ciągłą kontrolą wzroku, co pozwala na precyzyjne i całkowite usunięcie zmiany, która trafia następnie do badania histopatologicznego.

Szpital Matopat oferuje zarówno usługi komercyjne jak i finansowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Kontrakt placówki na rok 2015 ma wartość 6 042 187,20 zł. Środki te finansują głównie leczenie szpitalne (5 962 996 zł) w zakresie położnictwa i ginekologii, chirurgii ogólnej, ortopedii i traumatologii narządu ruchu, okulistyki. Na ambulatoryjną opiekę specjalistyczną jest przeznaczone 79 191,20 zł, umowa dotyczy wyłącznie poradni diabetologicznej.