Mavit: nowa cena innowacyjnej techniki korekcji wad wzroku – ReLEx® SMILE

0
336


Centrum Medyczne Mavit oferuje nową niższą cenę na zabiegi laserowej korekcji wzroku metodą Smile. Promocyjna cena obowiązuje do końca grudnia 2015 roku. Zabiegi laserowej korekcji wad wzroku lekarze Centrum wykonują od ponad 15 lat.

Centrum, jako pierwsze w Polsce, wprowadziło na polski rynek innowacyjne metody laserowej korekcji – femtoLASIK, ReLEx® Flex, a przede wszystkim metodę ReLEx® Smile stosowaną do korekcji krótkowzroczności (od -0,5D do -10D) i astygmatyzmu krótkowzrocznego (od -0,25D do -3D). Zabiegi nową techniką Smile lekarze z Centrum Mavit wykonują od roku 2013.

Z ankiet satysfakcji pacjentów Centrum Mavit wynika, że uważają oni tę placówkę za godną polecenia (w 100 procentach przypadków), podobnie jak zabiegi laserowej korekty wzroku (w 95,5 procentach).

W metodzie ReLEx® Smile czyli Refractive Lenticule Extraction – Small Incision Lenticule Extraction – refrakcyjne usunięcie „soczeweczki” (z ang. lenticule) następuje przez małe otwarcie. Zmiana krzywizny rogówki następuje na skutek wycięcia laserem określonej warstwy rogówki tzw. soczeweczki o grubości i kształcie zależnym od rodzaju wady wzroku. Wycięta w ten sposób warstwa rogówki usuwana jest przez niewielkie nacięcie.

W metodzie Smile nie ma konieczności wytwarzania płatka rogówki, a do zabiegu używany jest wyłącznie laser femtosekundowy VisuMax® firmy Carl Zeiss. Technikę ReLEx® Smile można najprościej porównać do usunięcia wyrostka robaczkowego metodą endoskopową.

Innowacyjną technikę ReLEx® Smile wyróżnia: precyzja wykonania, jednoetapowość i zminimalizowane ryzyko powikłań pooperacyjnych.

Centrum Medyczne  Mavit prowadzi w Warszawie przy ulicy Podleśnej Szpital Specjalistyczny, w którym przeprowadzane są operacje zaćmy, operacje jaskry, zaćmy z jaskrą, witrektomii, zabiegi laserowej korekcji wzroku i inne zabiegi okulistyczne. W Warszawie Mavit prowadzi również ośrodek okulistyczny przy ulicy Migdałowej na Ursynowie.

Mavit oferuje zarówno usługi komercyjne jak i finansowane z Narodowego Funduszu Zdrowia. Kontrakt Centrum na rok 2015 zawarty z mazowieckim oddziałem NFZ ma wartość ponad 10 mln zł. Środki te finansują leczenie szpitalne w zakresie okulistyki, na które przeznczone jest ponad 9 mln zł, oraz ambulatoryjną opiekę specjalistyczną.

Mavit prowadzi również w Katowicach Szpital Specjalistyczny, oferujący zabiegi w zakresie laryngologii, chirurgii szczękowo-twarzowej oraz okulistyki.