Mavit: nowe zabiegi okulistyczne w Warszawie

0
789


Centrum Medyczne Mavit rozszerzyło swoją ofertę o zabieg wszczepiania plamkowej soczewki Schariotha (SML – Scharioth Macula Lens) firmy Medicontur. Procedura wykonywana jest w Szpitalu Specjalistycznym CM Mavit w Warszawie.

Zabieg ten pozwala na poprawienie komfortu życia pacjentów z suchą postacią AMD i wszczepioną sztuczną soczewką wewnątrzgałkową. Wszczepienie SML umożliwia choremu uzyskanie zadowalającego widzenia do bliży, uszkodzonego przez zwyrodnienie plamki żółtej.

Plamkowa soczewka Schariotha działa na zasadzie mikroskopijnej lupy w oku z dwukrotnym powiększeniem, daje ona możliwość swobodnego czytania i zauważania drobnych elementów z odległości około 15 cm – bez konieczności korzystania z niefunkcjonalnych pomocy optycznych, nie wpływa na widzenie do dali oraz nie ma wpływu na wyniki regularnych badań wzroku.

Implantacja SML oferuje chorym proste, komfortowe i bezpieczne rozwiązanie, pozwalające na przywrócenie zadowalającego widzenia do bliży i uwolnienie się od konieczności korzystania z pomocy optycznych.

Centrum Medyczne  Mavit prowadzi w Warszawie przy ulicy Podleśnej Szpital Specjalistyczny, w którym przeprowadzane są operacje zaćmy, operacje jaskry, zaćmy z jaskrą, witrektomii, zabiegi laserowej korekcji wzroku i inne zabiegi okulistyczne. W Warszawie Mavit prowadzi również ośrodek okulistyczny przy ulicy Migdałowej na Ursynowie.

Mavit oferuje zarówno usługi komercyjne jak i finansowane z Narodowego Funduszu Zdrowia. Kontrakt Centrum na rok 2016 zawarty z mazowieckim oddziałem NFZ ma wartość ponad 11 mln zł. Środki te finansują leczenie szpitalne oraz ambulatoryjną opiekę specjalistyczną.

Mavit prowadzi również w Katowicach Szpital Specjalistyczny, oferujący zabiegi w zakresie laryngologii, chirurgii szczękowo-twarzowej oraz okulistyki.