Mavit: nowoczesna metoda leczenia jaskry

0
496

W Szpitalu Specjalistycznym Centrum Medycznego Mavit w Warszawie przeprowadzana jest kanaloplastyka – nowoczesna technika operacyjna stosowana w leczeniu jaskry. Celem zabiegu jest zachowanie widzenia odpowiedniego do potrzeb, bez zakłócenia codziennych zajęć, przy minimalnych działaniach ubocznych.

Kanaloplastyka to przełomowa pod względem jakości życia po operacji metoda leczenia jaskry. Zaliczana jest do procedur nieperforujących i uważana za obarczoną znacznie mniejszym ryzykiem powikłań niż klasyczne techniki penetrujące. Pomimo tego, że kanaloplastyka charakteryzuje się nieco niższą skutecznością niż złoty standard (trabekulektomia), jest jednak częściej zalecana. Ma bowiem wysoki poziom bezpieczeństwa. Pozwala to na kwalifikowanie pacjentów nawet w początkowym stadium choroby, ze zdecydowanie niższym ciśnieniem wewnątrzgałkowym.

W Centrum Medycznym Mavit w Warszawie procedury tego typu przeprowadza profesor dr hab. n. med. Marek Rękas – ekspert, który rozpropagował tę technikę chirurgicznego leczenia jaskry w Polsce i lider w zakresie chirurgii jaskry w ramach technik niepenetrujących.

Szpital Specjalistyczny Mavit działa w Warszawie przy ulicy Podleśnej 61. W placówce przeprowadzane są operacje zaćmy, operacje jaskry, zaćmy z jaskrą, witrektomii, zabiegi laserowej korekcji wzroku i inne zabiegi okulistyczne. W Warszawie Mavit prowadzi też  ośrodek okulistyczny przy ulicy Migdałowej na Ursynowie.

Mavit prowadzi również w Katowicach Szpital Specjalistyczny, oferujący zabiegi w zakresie laryngologii, chirurgii szczękowo-twarzowej oraz okulistyki.