Mavit: ortoptyka w ośrodku na Ursynowie

0
917

Centrum Medyczne Mavit, zlokalizowane na warszawskim Ursynowie, rozszerzyło zakres usług oferowanych w ramach okulistyki dziecięcej. Od lutego 2016 roku w placówce można skorzystać z konsultacji u ortoptysty.

Ortoptysta zajmuje się badaniem, diagnozowaniem i leczeniem funkcji wzrokowych, w tym zaburzeń widzenia jednoocznego (niedowidzenia), zaburzeń obuocznego widzenia oraz zaburzeń ruchomości gałek ocznych.

W ramach usług ortoptycznych Mavit oferuje badanie ortoptyczne, pomiar kąta zeza na synoptoforze, diagnozę funkcji wzrokowych w trudnościach w czytaniu i pisaniu, rehabilitację ortoptyczną i pleoptyczną oraz rehabilitację funkcji wzrokowych w trudnościach szkolnych.

Rozszerzenie zakresu usług było możliwe dzięki zmianie lokalizacji Ośrodka Diagnostycznego Centrum Medycznego na Ursynowie, która nastąpiła w grudniu 2015 roku. Do dyspozycji pacjentów oddano przestronne i nowoczesne wnętrza. Ośrodek posiada 380 m kw. powierzchni, na której działa 10 gabinetów specjalistycznych. Placówka oferuje szeroki pakiet usług z zakresu okulistyki dziecięcej.

Nowy lokal mieści się w budynki Natpoll, przy ulicy Migdałowej 4, wejście E (od ulicy Migdałowej).

Oprócz ośrodka na Ursynowie Centrum Medyczne  Mavit prowadzi w Warszawie przy ulicy Podleśnej Szpital Specjalistyczny, w którym przeprowadzane są operacje zaćmy, operacje jaskry, zaćmy z jaskrą, witrektomii, zabiegi laserowej korekcji wzroku i inne zabiegi okulistyczne.

Mavit oferuje zarówno usługi komercyjne jak i finansowane z Narodowego Funduszu Zdrowia. Kontrakt Centrum na rok 2015 zawarty z mazowieckim oddziałem NFZ miał wartość ponad 10 mln zł. Środki te finansowały leczenie szpitalne w zakresie okulistyki, na które przeznczone było ponad 9 mln zł, oraz ambulatoryjną opiekę specjalistyczną.

Mavit prowadzi również w Katowicach Szpital Specjalistyczny, oferujący zabiegi w zakresie laryngologii, chirurgii szczękowo-twarzowej oraz okulistyki.