Mavit: podawanie preparatu Lucentis w promocyjnej cenie

0
1031

Szpital Centrum Medycznego Mavit z Warszawy oferuje obniżone ceny na doszklistkowe podawanie preparatu Lucentis® stosowanego w leczeniu zwyrodnienia plamki żółtej. Promocyjna cena podanie jednej dawki leku wynosi 2800 zł.

Zwyrodnienie plamki żółtej to schorzenie związanie z wiekiem, które prowadzi do utraty wzroku. Stosowanie leku Lucentis pozwala w znacznym stopniu zahamować postęp choroby.

Szpital Centrum Medycznego Mavit mieszczący się przy ulicy Podleśnej 61, na Bielanach, to nowoczesna klinika okulistyczna, w której przeprowadzane jest leczenie schorzeń narządu wzroku. Pod koniec roku 2013 została otwarta nowa część szpitala, która pozwoliła na zmniejszenie kolejki oczekujących na operacje oraz diagnostykę i leczenie większej liczby pacjentów.

Mavit prowadzi w Warszawie również ośrodek okulistyczny przy ulicy Migdałowej na Ursynowie a także Szpital Specjalistyczny w Katowicach przy ulicy Szopienickiej, który oferuje usługi diagnostyczne oraz operacyjne z zakresu laryngologii, chirurgii szczękowo-twarzowej i okulistyki.

Mavit oferuje zarówno usługi komercyjne jak i finansowane z Narodowego Funduszu Zdrowia. Kontrakt Centrum na rok 2014 zawarty z mazowieckim oddziałem NFZ ma wartość ponad 10 mln zł. Środki te finansują leczenie szpitalne w zakresie okulistyki, na które przeznczone jest ponad 9 mln zł, oraz ambulatoryjną opiekę specjalistyczną.

Kontrakt zawarty ze śląskim oddziałem NFZ na rok 2013 wynosi prawie 14 mln zł. Kontrakt dotyczy leczenia szpitalnego w zakresie okulistyki, otolaryngologii oraz chirurgii szczękowo-twarzowej. Poza tym kontrakt finansuje ambulatoryjną opiekę specjalistyczną.