Mavit realizuje program profilaktyczno-edukacyjny

0
920

Centrum Medyczne Mavit rozpoczęło realizację programu profilaktyczno-edukacyjnego „Dobry Wzrok Cieszy Oczy”. Celem programu jest zwiększenie świadomości rodziców i pogłębienie ich wiedzy na temat wad wzroku i chorób oczu u dzieci.

Program ma także zachęcić rodziców do regularnego kontrolowania wzroku swoich dzieci i obejmuje spotkania z rodzicami dzieci w wieku przedszkolnym oraz warsztaty edukacyjne dla dzieci.

Realizowany jest w Warszawie, pierwszy etap w dzielnicy Ursynów, drugi na Mokotowie i Wilanowie. W programie mogą uczestniczyć przedszkola prywatne i publiczne.

Mavit, powołując się na dane GUS, przypomina, że z roku na rok wzrasta liczba dzieci, u których rozwija się krótkowzroczność, obecnie na 1 000 dzieci w wieku przedszkolnym ponad 50 procent ma kłopoty ze wzrokiem, a ponad 50 procent młodzieży ma wadę wzroku, głównie krótkowzroczność. Prawie w każdej klasie w szkole jest przynajmniej jedno dziecko noszące okulary. Obniża się granica wieku, od którego pojawiają się problemy z oczami.  Wady wzroku nie zawsze są wykrywane w porę, gdyż objawy takie jak bóle głowy, łzawienie, zamazywanie się liter, pieczenie oczu czy podwójne widzenie niekoniecznie kojarzą się z problemem zaburzeń widzenia. Nieprawidłowe funkcjonowanie narządu wzroku u dzieci jest przyczyną opóźnień w rozwoju i powoduje trudności z poznawaniem nowych kształtów, liter, pisaniem, zaburzeniami komunikacji, rozwoju intelektualnego i emocjonalnego.

Centrum Medyczne Mavit prowadzi na warszawskim Ursynowie Ośrodek Diagnostyczny, działający od grudnia 2015 roku w nowej siedzibie. Ośrodek posiada 380 m kw. powierzchni, na której działa 10 gabinetów specjalistycznych. Placówka oferuje szeroki pakiet usług z zakresu okulistyki dziecięcej. Placówka mieści się w budynki Natpoll, przy ulicy Migdałowej 4, wejście E (od ulicy Migdałowej).

Oprócz ośrodka na Ursynowie Centrum Medyczne  Mavit prowadzi w Warszawie przy ulicy Podleśnej Szpital Specjalistyczny, w którym przeprowadzane są operacje zaćmy, operacje jaskry, zaćmy z jaskrą, witrektomii, zabiegi laserowej korekcji wzroku i inne zabiegi okulistyczne.

Mavit oferuje zarówno usługi komercyjne jak i finansowane z Narodowego Funduszu Zdrowia. Kontrakt Centrum na rok 2016 zawarty z mazowieckim oddziałem NFZ ma wartość ponad 5,7 mln zł. Środki te finansują leczenie szpitalne oraz ambulatoryjną opiekę specjalistyczną.

Mavit prowadzi również w Katowicach Szpital Specjalistyczny, oferujący zabiegi w zakresie laryngologii, chirurgii szczękowo-twarzowej oraz okulistyki.