MCI Management: 170 mln zł zysku netto w III kwartale 2013

0
770

MCI Management S.A. poinformował o uzyskaniu w III kwartale 2013 roku przychodów ze sprzedaży w wysokości 14 591 tys. z oraz zysku netto o wartości 170 489 tys. zł, co oznacza wykonanie prognozy zarządu na cały 2013 rok w ciągu trzech kwartałów.

Wypracowane wyniki, atrakcyjny portfel inwestycyjny, jak również sprzyjające funduszom technologicznym otoczenie rynkowe dają dobre perspektywy wzrostu wyników w latach 2014-2015.

W ciągu 9 miesięcy 2013 roku aktywa netto wzrosły w stosunku do analogicznego okresu roku ubiegłego o 142 mln zł do ponad 747 mln zł, co daje wzrost o ponad 15 procent. Aktywa pod zarządzaniem Grupy Kapitałowej MCI, zgodnie z oczekiwaniami zarządu, po raz pierwszy w historii przekroczyły 1 mld zł i wynoszą obecnie ponad 1 mld 50 mln zł.

Grupa MCI Management zarządza funduszami: MCI.EuroVentures (ekspansja i buy-out), MCI.TechVentures (wzrost i ekspansja), MCI.BioVentures (start-up i wczesny etap), Helix Ventures Partners (zasiew i start-up), Internet Ventures (wczesny etap i wzrost), MCI.ImmoVentures (nieruchomości i infrastruktura) oraz MCI Gandalf Aktywnej Alokacji SFIO (absolute return hedge fund). W obszarze zainteresowania Grupy leżą inwestycje w regionie Europy-Środkowo-Wschodniej.

W portfelu funduszu MCI BioVentures znajdują się firmy medyczne: 4Med, prowadząca placówki ambulatoryjne we Wrocławiu oraz Genomed, działająca w obszarze diagnostyki laboratoryjnej. We wrześniu 2011 BioVentures zainwestował w Continuum Care, spółkę świadczącą usługi opieki nad osobami starszymi. Obecnie jest to już zakończona inwestycja, podobnie jak inwestycja w spółkę Medcasco, oferującą ubezpieczenia zdrowotne, oraz w aptekę internetową Domzdrowia.pl.