MCI Management: prognozy wyników finansowych

0
995

Zarząd spółki MCI Management S.A. poinformował o sporządzeniu wstępnych szacunków skonsolidowanego wyniku netto Grupy Kapitałowej na koniec trzeciego kwartału 2013 roku. Skonsolidowany wynik finansowy netto po trzech kwartałach 2013 roku przewidywany jest na około 168 mln zł, a wielkość wskaźnika aktywów netto na akcję wyniesie około 11,9 zł.

Prognozy podawane w sierpniu 2013 mówiły o 170 mln zysku w roku 2013.

W I półroczu 2013 roku MCI Management uzyskał przychody ze sprzedaży w wysokości 8 778 tys. zł (w I półroczu roku 2012 było to 18 218 tys. zł) oraz zysk netto o wartości 91 169 tys. zł (w I półroczu roku 2012 zysk wyniósł 30 056 tys. zł).

Grupa MCI Management zarządza funduszami: MCI.EuroVentures (ekspansja i buy-out), MCI.TechVentures (wzrost i ekspansja), MCI.BioVentures (start-up i wczesny etap), Helix Ventures Partners (zasiew i start-up), Internet Ventures (wczesny etap i wzrost), MCI.ImmoVentures (nieruchomości i infrastruktura) oraz MCI Gandalf Aktywnej Alokacji SFIO (absolute return hedge fund). W obszarze zainteresowania Grupy leżą inwestycje w regionie Europy-Środkowo-Wschodniej.

W portfelu funduszu MCI BioVentures znajdują się firmy medyczne: 4Med, prowadząca placówki ambulatoryjne we Wrocławiu oraz Genomed, działająca w obszarze diagnostyki laboratoryjnej. We wrześniu 2011 BioVentures zainwestował w Continuum Care, spółkę świadczącą usługi opieki nad osobami starszymi. Obecnie jest to już zakończona inwestycja, podobnie jak inwestycja w spółkę Medcasco, oferującą ubezpieczenia zdrowotne, oraz w aptekę internetową Domzdrowia.pl.