Med-Gastr: nowa siedziba i wyższy kontrakt z NFZ

0
813

Centrum Medyczne Med-Gastr z Łodzi od końca 2011 roku zajmuje nową siedzibę przy ulicy Mokrej 4. Po zmianie siedziby Centrum rozszerzyło zakres usług o leczenie szpitalne oraz zwiększyło liczbę poradni specjalistycznych. Kontrakt placówki z NFZ wzrósł ze 147 tys. zł w roku 2011 do prawie 4 mln zł obecnie.

Nowy budynek jest własnością Centrum. Jego budowa i wyposażenie zostało została sfinansowane ze środków własnych przy pomocy kredytów bankowych. Placówka posiada 10-łóżkowy oddział szpitalny oferujący usługi w zakresie pełnej chirurgii. Prowadzi poradnię gastroenterologiczną z pracownią endoskopową. Oferuje gastroskopię prowadzoną metodą tradycyjną (videogastroskop), bezstresową (super cienki videogastroskop z funkcją NBI), a także endoskopię kapsułkową. Można tutaj także wykonać diagnostykę Helicobacter Pylori, diagnostykę celiakii, videokolonoskopię, videorektosigmoskopię, videorektoskopię, polipektomię a także usg jamy brzusznej, tarczycy i piersi oraz badania laboratoryjne.

Centrum oferuje także porady gastrologiczne oraz internistyczne dla dzieci i dorosłych. Poza tym w placówce działają poradnie: kardiologiczna, chirurgiczna, onkologiczna, hepatologiczna, psychiatryczna, psychologiczna i pulmonologiczna. W dwukondygnacyjnym budynku znajdują się także pomieszczenia przeznaczone do wynajęcia na działalność medyczną lub na aptekę.

Na wszystkie usługi placówka posiada kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia. Jego wartość na rok 2012 wynosi 3 833 118 zł, z czego 2 948 400 zł jest przeznaczone na leczenie szpitalne, 820 718 zł – na ambulatoryjną opiekę specjalistyczną, a 64 000 zł na opiekę psychiatryczną i leczenie uzależnień. W roku 2011 wartość kontraktu placówki z NFZ wynosiła 147 468,30 zł. Kontrakt finansował wówczas wyłącznie ambulatoryjną opiekę specjalistyczną. Poprzednia siedziba placówki mieściła się przy ulicy Wigury. Właścicielem Med-Gastr jest Arkadiusz Mamos.