Med Polonia: 40 tysięcy pacjentów w ciągu pięciu lat

0
819


Prawie 40 tysięcy przebadanych pacjentów, niemalże 5 tysięcy przeprowadzonych operacji i zabiegów, 22 specjalistyczne poradnie i profesjonalny zespół liczący 150 osób, w tym 104 lekarzy specjalistów – już od pięciu lat prywatny Szpital i Przychodnia Med Polonia dba o zdrowie poznaniaków. 8 maja 2013 roku placówka świętowała swoje urodziny.

Działająca od 2008 roku Med Polonia jest obecnie jednym z największych prywatnych szpitali w Wielkopolsce. Placówka oferuje różnorodne usługi medyczne z zakresu operacji ortopedycznych, chirurgicznych, laryngologicznych, ginekologicznych, okulistycznych oraz diagnostyki, leczenia ambulatoryjnego i profilaktyki. Na powierzchni 2600 mkw szpital oferuje połączenie medycyny XXI wieku z wygodą wysokiej klasy hotelu. Znajduje się tam kilkanaście luksusowo wyposażonych pokoi dla hospitalizowanych pacjentów, nowoczesne sale operacyjne, gabinety zabiegowe, pracownia endoskopowa, oddział rehabilitacji, a także gabinety konsultacyjne.

– Naszej działalności od samego początku przyświeca hasło „Szlachetne zdrowie…”. Priorytetem jest dla nas najwyższa jakość usług. Założenie to od samego początku realizujemy poprzez staranny dobór wysoko wykwalifikowanej kadry lekarskiej oraz dbałość o małą jej rotację – mówi Aleksandra Wysoczyńska, prezes zarządu. W Med Polonii dorośli i dzieci mogą odbywać konsultacje lekarskie w ramach 22 specjalizacji, między innymi chirurgii, ortopedii, ginekologii, urologii oraz laryngologii. Dzieci szczególnie otoczone są opieką pediatryczną, alergologiczną, chirurgiczną, kardiologiczną, laryngologiczną, nefrologiczną oraz neurologiczną. Ponadto Med Polonia współpracuje z takimi firmami, jak Diagnostyka (badania laboratoryjne) oraz Voxel (radiologia i rezonans magnetyczny), oferując możliwość wykonania badań w jednym miejscu i dzięki temu zapewniając komfort swoim pacjentom.

Szpital angażuje się w różnego rodzaju akcje promujące zdrowy styl życia i badania profilaktyczne. – W trakcie pięciu lat działalności nieustannie pracowaliśmy nad podnoszeniem standardów i poszerzaniem wachlarza usług świadczonych w Med Polonii. Dzięki temu nasz szpital cieszy się rosnącą popularnością i zaufaniem pacjentów, czego potwierdzeniem jest chociażby to, że w plebiscycie Eskulap 2012 przyznali nam tytuł najlepszej prywatnej kliniki w regionie – mówi Aleksandra Wysoczyńska. W 2011 roku szpital uzyskał także Certyfikat ISO 9001:2008. To międzynarodowe świadectwo przyznawane najlepszym placówkom gwarantującym usługi na najwyższym, światowym poziomie, zgodnie z obowiązującymi procedurami.
– Certyfikat jest dowodem naszej ciągłej dbałości o wysoki poziom leczenia oraz troski o profesjonalną opiekę medyczną i satysfakcję pacjentów – mówi Aleksandra Wysoczyńska.

Med Polonia wykonuje świadczenia w ramach leczenia prywatnego, współpracy z firmami ubezpieczeniowymi oferującymi opiekę zdrowotną, a także kontraktu podpisanego z Narodowym Funduszem Zdrowia. W ramach państwowego ubezpieczenia zdrowotnego pacjenci mogą bezpłatnie korzystać ze świadczeń planowanych operacji z zakresu ortopedii, urologii, chirurgii ogólnej, ginekologii i okulistyki. Na podstawie kontraktu z NFZ placówka wykonuje obecnie 26 procent zabiegów.