Med-Polonia: rozszerzenie zakresu usług

0
1109

Poznański Szpital Med-Polonia rozszerzył swoją ofertę o badania elektromiograficzne (EMG), które umożliwiają między innymi zlokalizowanie przyczyny i źródła niedowładu, osłabienia czy zaniku mięśni. Cena badania wynosi 300 zł.

Badanie to w codziennej pracy wykorzystują lekarze ortopedzi, neurolodzy, reumatolodzy oraz rehabilitanci, ponieważ jest ono jednym z podstawowych testów umożliwiających diagnozę i rozpoznanie chorób mięśni oraz nerwów obwodowych. Pozwala ustalić lokalizację i charakter zmian patologicznych oraz ocenić dynamikę procesu chorobowego. Wykonuje się je w przypadku występowania niedowładów nieznanego pochodzenia, uszkodzenia nerwów obwodowych lub zaników mięśni o nieznanej przyczynie, a także ich dysfunkcji po wypadku czy urazie. Dzięki elektromiografowi można zbadać czy obserwowane objawy chorobowe wynikają z uszkodzenia w ośrodkowym układzie nerwowym, nerwów obwodowych czy samego mięśnia. Badanie to jest podstawą do podjęcia decyzji co do rodzaju leczenia lub konieczności zlecenia innych specjalistycznych badań. EMG wykonywane w Szpitalu Med Polonia jest zupełnie nieinwazyjnym i bezbolesnym badaniem, ponieważ stosowane są w nim elektrody powierzchniowe, które lekarz umieszcza na skórze pacjenta nad mięśniem.

Med-Polonia to prywatny szpital i przychodnia. Placówka specjalizuje się w ortopedii i kompleksowej rehabilitacji. Ma również szeroko rozwiniętą ofertę usług dla kobiet i dzieci – „Med.-Polonia dla Malucha” i „Med.-Polonia dla Kobiet”. Wszystkie konsultacje specjalistyczne w placówce są komercyjne. W ramach kontraktu z NFZ jest wykonywanych około 15 procent zabiegów szpitalnych. Kontrakt NZOZ-u Med-Polonia z Narodowym Funduszem Zdrowia na 2011 rok wynosi 439 tys. zł i obejmuje leczenie szpitalne w zakresie ortopedii i traumatologii narządu ruchu, chirurgii ogólnej, ginekologii, otolaryngologii i urologii. Med.-Polonia ma również podpisane umowy z towarzystwami ubezpieczeniowymi i placówkami medycznymi takimi, jak: Allianz, Inter Ubezpieczenia, Medica Polska, Lux Med, Medicover, Polmed czy Signal Iduna.

Spółka Med.-Polonia powstała w 2005 roku. Obecnie jej kapitał zakładowy wynosi 5,5 mln zł. Wspólnikami są Flex-Com BV z udziałami o wartości ponad miliona złotych, Klaudiusz Kosowski z udziałami wartymi 590 tys zł, Contrain sp. z o.o z udziałami wartymi 960 tys zł, Andrzej Jacek Kempski z udziałami wartymi 550 tys zł, Ole Holding z udziałami wartymi 707 tys zł, Marek Ruciński z udziałami 550 tys zł oraz Marek Napiontek z udziałami 550 tys zł.

Grupa Med-Polonia obejmuje oprócz Szpitala Med-Polonia także Ortop Poliklinikę, specjalistyczny ośrodek ukierunkowany na diagnostykę i leczenie schorzeń i zniekształceń narządu ruchu ze szczególnym uwzględnieniem rzadkich schorzeń i powikłań wcześniejszego leczenia. Pacjenci placówki są operowani w szpitalu Med-Polonia i w Klinice Kolasiński. Ortop Poliklinika to dwie przychodnie specjalistyczne zlokalizowane przy ulicach: Umińskiego 21 oraz Kosińskiego 16.