MEDI-system: bezpłatne warsztaty dla opiekunów domowych

0
441

W 2017 roku MEDI-system zorganizuje w swoich domach opieki dla seniorów 16 bezpłatnych warsztatów dla opiekunów domowych. Takie spotkania organizowane w roku 2016 cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem i wysoką frekwencją, a uczestnicy przekazali na ich temat wiele pozytywnych opinii.

– Zainteresowanie warsztatami przekroczyło nasze oczekiwania. Z założenia miały one być odpowiedzią na potrzeby rodzin, których bliscy kończyli pobyt krótkoterminowy (opieka i rehabilitacja po hospitalizacji) w naszym ośrodku i wracali do domu. Chcieliśmy wesprzeć opiekunów zajmujących się swoimi rodzicami, dziadkami czy współmałżonkiem. Okazało się, że zapotrzebowanie na taką wiedzę i umiejętności jest znacznie większe. Co więcej, podczas warsztatów tworzy się wręcz grupa wsparcia osób w podobnej sytuacji, które chętnie dzielą się swoim doświadczeniem i problemami – mówi Beata Leszczyńska, prezes zarządu MEDI-system.

Opieka nad osobami starszymi, niesamodzielnymi jest w Polsce sprawowana głównie przez rodzinę. Według szacunków, ponad 800 tysięcy Polaków jest objętych nieformalną opieką bliskich w domu, co często oznacza konieczność przeorganizowania życia rodzinnego i zawodowego.

Warsztaty mają charakter praktyczny. Składają się z trzech części: opiekuńczo-pielęgniarskiej, rehabilitacyjnej i psychologicznej. Program obejmuje takie zagadnienia jak toaleta chorego w łóżku, prawidłowe pozycje ułożeniowe, zapobieganie odleżynom, zmiana pozycji osoby leżącej czy zespół stresu opiekuna.

W I kwartale 2017 roku spotkania będą się odbywały w placówkach: MEDI-system Konstancja w Konstancinie-Jeziornej (28 stycznia 2017), MEDI-system Mazovia, w Warszawie przy ulicy Mazowieckiej (25 lutego 2017) oraz MEDI-system Marianna w Majdanie, gmina Wiązowna (11 marca 2017).

Szczegółowe informacje na temat warsztatów dostępne są na stronie www.medisystem.pl

Spółka MEDI-system, świadcząca usługi w zakresie opieki długoterminowej i rehabilitacji, powstała w 2001 roku. Oferuje ponad 700 miejsc w siedmiu nowoczesnych ośrodkach na Mazowszu i na Śląsku. Z oferty tej największej w Polsce sieciowej firmy w zakresie usług opieki długoterminowej skorzystało dotychczas ponad 10 000 pacjentów.

Ośrodki MEDI-system specjalizują się w rehabilitacji neurologicznej, ortopedycznej, ogólnoustrojowej i kardiologicznej oraz w usługach opiekuńczo-leczniczych. Podopiecznymi spółki są także osoby dotknięte tzw. chorobami otępiennymi (demencja) w przebiegu głównie choroby Alzheimera, choroby Parkinsona, z zaburzeniami poznawczymi, z chorobą Picka, pląsawicą Huntingtona, neuroboreliozą i innymi. Usługi MEDI-system są kierowane do osób, które zakończyły pobyt w szpitalu po przebytej chorobie lub operacji, ale nie są jeszcze gotowe, by funkcjonować samodzielnie. O zdrowie i bezpieczeństwo pacjentów dba ponad 500-osobowy zespół rehabilitantów oraz pielęgniarek, a także lekarze, psychologowie, terapeuci, opiekunki, personel pomocniczy i administracyjny.

Ośrodki MEDI-system oferują opiekę na oddziałach rehabilitacyjnych oraz w ośrodkach opiekuńczo-leczniczych finansowanych w ramach środków z Narodowego Funduszu Zdrowia (ZOL) lub w formie komercyjnej.

Od 1 stycznia 2016 roku MEDI-system jest częścią europejskiej sieci centrów i rehabilitacji Orpea, obecnej w branży od 25 lat z potencjałem blisko 70 000 miejsc w 9 krajach, między innymi we Francji, Niemczech, Szwajcarii i Belgii.