MEDI-system: Dzień Otwarty w domu opieki Konstancja

0
879


MEDI-system organizuje Dzień Otwarty w swoim domu opieki MEDI-system Konstancja w Bielawie, w gminie Konstancin-Jeziorna, niedaleko Warszawy. Spotkanie będzie się odbywać pod hasłem „Poznajmy się”.

Rodzinna sobota z poczęstunkiem i mnóstwem atrakcji organizowana jest 25 marca 2017 roku w godzinach od 10.00 do 16.00.

Na Dzień Otwarty przygotowano wiele atrakcji, wśród nich darmowe badania, bezpłatną aplikację plastrów terapeutycznych (przeciwbólowych), konkursy z nagrodami, spotkanie z alpakami oraz występy artystyczne.

– Serdecznie zapraszamy rodziny naszych podopiecznych, ale również naszych sąsiadów i wszystkich chętnych na rodzinną sobotę w Konstancji. Dzień Otwarty to okazja do obejrzenia naszego ośrodka, poznania pielęgniarek, fizjoterapeutów i terapeutów zajęciowych, którzy na co dzień opiekują się seniorami. Nie zabraknie gości z zewnątrz. Będą występy, konkursy z nagrodami, zajęcia plastyczne o tematyce Wielkanocnej – jednym słowem atrakcje dla małych i dużych – zapowiada Anna Michalska, dyrektor MEDI-system Konstancja.

Spółka MEDI-system, świadcząca usługi w zakresie opieki długoterminowej i rehabilitacji, powstała w 2001 roku. Oferuje ponad 700 miejsc w siedmiu nowoczesnych ośrodkach na Mazowszu i na Śląsku. Z oferty tej największej w Polsce sieciowej firmy w zakresie usług opieki długoterminowej skorzystało dotychczas ponad 10 000 pacjentów.

Ośrodki MEDI-system specjalizują się w rehabilitacji neurologicznej, ortopedycznej, ogólnoustrojowej i kardiologicznej oraz w usługach opiekuńczo-leczniczych. Podopiecznymi spółki są także osoby dotknięte tzw. chorobami otępiennymi (demencja) w przebiegu głównie choroby Alzheimera, choroby Parkinsona, z zaburzeniami poznawczymi, z chorobą Picka, pląsawicą Huntingtona, neuroboreliozą i innymi. Usługi MEDI-system są kierowane do osób, które zakończyły pobyt w szpitalu po przebytej chorobie lub operacji, ale nie są jeszcze gotowe, by funkcjonować samodzielnie. O zdrowie i bezpieczeństwo pacjentów dba ponad 500-osobowy zespół rehabilitantów oraz pielęgniarek, a także lekarze, psychologowie, terapeuci, opiekunki, personel pomocniczy i administracyjny.

Ośrodki MEDI-system oferują opiekę na oddziałach rehabilitacyjnych oraz w ośrodkach opiekuńczo-leczniczych finansowanych w ramach środków z Narodowego Funduszu Zdrowia (ZOL) lub w formie komercyjnej.

Od 1 stycznia 2016 roku MEDI-system jest częścią europejskiej sieci centrów i rehabilitacji Orpea, obecnej w branży od 25 lat z potencjałem blisko 70 000 miejsc w 9 krajach, między innymi we Francji, Niemczech, Szwajcarii i Belgii.