MEDI-system: nowa oferta w zakresie opieki krótkoterminowej

0
897

Spółka MEDI-system wprowadziła do swojej oferty pobyty w zakresie opieki krótkoterminowej, które mogą trwać od 1 do 30 dni. Oferta powstała z myślą o opiekunach, którzy nie chcą rozstawać się z bliską osobą na dłuższy czas, stracili nagle możliwość sprawowania opieki nad współmałżonkiem czy rodzicem bądź muszą się przygotować na ich powrót ze szpitala.

Oferta taka może też być korzystana dla osób, które potrzebują chwili wytchnienia od codziennych obowiązków. Zwykle ośrodki oferują pobyty dwutygodniowe, teraz w MEDI-system  opiekun decyduje przez jaki czas bliski będzie przebywał w ośrodku i z jakich usług dodatkowych skorzysta.

– Zapytani o problemy i trudności, jakie wiążą się z opieką nad bliskim w domu, uczestnicy naszych warsztatów dla opiekunów bardzo często wymieniają rezygnację z aktywności własnej, brak relaksu i rozrywki, zaniechanie kontaktu z rodziną i przyjaciółmi. Co więcej, zrobienie czegoś „dla siebie” niejednokrotnie wywołuje wyrzuty sumienia. Tymczasem skorzystanie ze wsparcia psychologa, pomocy bliskich lub ośrodka opieki nie jest niczym nagannym. Wręcz przeciwnie, jest to bardzo istotny, a wręcz wskazany czynnik wspierający. Zły stan psychiczny czy fizyczny opiekuna może bowiem negatywnie wpłynąć na pielęgnację bliskiego – mówi  Bartłomiej Swebodziński, psycholog z ośrodka MEDI-system Mazovia.

Pobyty krótkoterminowe to tymczasowa pomoc dla opiekunów, ale przede wszystkim dla samych chorych, którzy ze względu na stan zdrowia, wyjazd lub zdarzenie losowe członków rodziny nie są w stanie samodzielnie funkcjonować. Ponieważ powierzenie opieki placówce zewnętrznej jest dla opiekuna trudnym doświadczeniem, dobre ośrodki szczególnie dbają o komfort i bezpieczeństwo podopiecznych oraz pozostają w stałym kontakcie z rodziną seniora.

Opieka krótkoterminowa w MEDI-system, dostępna w cenie już od 110 zł za dzień. Obejmuje ona całodobową opiekę lekarzy, pielęgniarek i opiekunek,  plan opieki indywidualnej, całodzienne wyżywienie, zakwaterowanie w pokoju 2-osobowym z łazienką oraz konsultację fizjoterapeuty.

Pacjent może skorzystać z zajęć usprawniających i rehabilitacji, co w przypadku osób starszych ma bardzo duże znaczenie dla codziennego funkcjonowania.

Informacje o pobytach krótkoterminowych w specjalistycznych ośrodkach MEDI-system można znaleźć na stronie: www.opiekakrotkoterminowa.pl

Spółka MEDI-system, świadcząca usługi w zakresie opieki długoterminowej i rehabilitacji, powstała w 2001 roku. Oferuje ponad 700 miejsc w siedmiu nowoczesnych ośrodkach na Mazowszu i na Śląsku. Z oferty tej największej w Polsce sieciowej firmy w zakresie usług opieki długoterminowej skorzystało dotychczas ponad 10 000 pacjentów.

Ośrodki specjalizują się w rehabilitacji neurologicznej, ortopedycznej, ogólnoustrojowej i kardiologicznej oraz usługach opiekuńczo-leczniczych. Podopiecznymi MEDI-system są także osoby dotknięte tzw. chorobami otępiennymi (demencja) w przebiegu głównie choroby Alzheimera, choroby Parkinsona, osoby z zaburzeniami poznawczymi, z chorobą  Picka, pląsawicą Huntingtona, neuroboreliozą i innymi schorzeniemia. Usługi MEDI-system są kierowane do osób, które zakończyły pobyt w szpitalu po przebytej chorobie lub operacji, ale nie są jeszcze gotowe, by funkcjonować samodzielnie.

O zdrowie i bezpieczeństwo pacjentów dba ponad 500-osobowy zespół rehabilitantów oraz pielęgniarek, a także lekarze, psychologowie, terapeuci, opiekunki, personel pomocniczy i administracyjny. Ośrodki MEDI-system oferują opiekę na oddziałach rehabilitacyjnych oraz w ośrodkach opiekuńczo-leczniczych w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia (ZOL) lub w formie komercyjnej.  Od 1 stycznia 2016 roku MEDI-system jest częścią europejskiej sieci centrów i rehabilitacji ORPEA, obecnej w branży od 25 lat z potencjałem blisko 70 000 miejsc w 9 krajach (między innymi we Francji, Niemczech, Szwajcarii i Belgii).