MEDI-system: nowe usługi w zakresie opieki i rehabilitacji

0
838

MEDI-system, lider  opieki długoterminowej w Polsce, wprowadza nową usługę – specjalistyczną opiekę i rehabilitację w domu pacjenta. Zakres świadczeń jest dobierany indywidualnie, w zależności od potrzeb podopiecznego, oczekiwań najbliższych, wskazań medycznych oraz celów terapii. Usługa jest kierowana do mieszkańców Mazowsza.

Profesjonalną opiekę zapewniają przeszkolone opiekunki, pielęgniarki oraz fizjoterapeuci z wieloletnim doświadczeniem zawodowym. Usługa jest odpowiedzią na zapotrzebowanie osób, które potrzebują i poszukują profesjonalnej pomocy, jak również tych, które już zakończyły pobyt w ośrodku MEDI-system.

Profesjonalna opieka domowa jest szczególnie ważna dla osób po urazach, wypadkach i hospitalizacji, osób leżących, starszych lub wymagających pomocy przy poruszaniu się bądź wykonywaniu codziennych czynności, a także osób w stanie wegetatywnym (apalicznym).

Specjalnie przygotowany personel zaopiekuje się również pacjentami z problemami neurologicznymi (demencja, otępienie, choroba Alzheimera, udar mózgu), z niewydolnością oddechową (między innymi przewlekła obturacyjna choroba płuc z aparatem tlenowym) lub krążeniową (na przykład owrzodzenia podudzi), po zabiegach operacyjnych (między innymi złamanie szyjki kości udowej, miednicy), a także pacjentami ze stomią. Opieka nad chorym może być sprawowana w systemie godzinowym lub całodobowym (z opcją zamieszkania).

– Nowa usługa powstała poniekąd z inicjatywy samych pacjentów i ich rodzin. Otrzymujemy wiele pytań o możliwość udzielania fachowej pomocy opiekuńczo-rehabilitacyjnej w domu. Dotyczy to zarówno osób, które nie korzystały z naszych usług opieki długoterminowej, jak i tych, które kończą pobyt w naszym ośrodku. Decydując się na kontynuację terapii w domu, w wybranym zakresie, mają pełne przekonanie o najwyższym poziomie opieki i obsług – zapewnia Agnieszka Mrozowicz, dyrektor przychodni Kijowska w MEDI-system.

Opiekę opiekuńczo-pielęgniarską w domu sprawują osoby mające wieloletnie doświadczenie w opiece długoterminowej i przeszkolone w ośrodkach MEDI-system. Wypracowane procedury nadzoru i standardy obsługi gwarantują wysoką jakość usług, która jest systematycznie monitorowana przez koordynatora opieki oraz Biuro Obsługi Klienta.

– Naszym głównym celem jest zapewnienie pacjentom i ich najbliższym poczucia komfortu i najlepszej opieki. Decyzja o wyborze osoby pełniącej tę ważną rolę często wiąże się z obawą o bezpieczeństwo podopiecznego. Dlatego decydując się na korzystanie ze świadczeń pielęgniarsko-opiekuńczych lub rehabilitacyjnych warto zaufać profesjonalistom – mówi Agnieszka Mrozowicz.

MEDI-system oferuje szeroki zakres opieki domowej, która obejmuje czynności pielęgniarskie, pielęgnacyjno-opiekuńcze, pomoc w czynnościach życia codziennego, usprawnienie chorego, ćwiczenia wzmacniające, masaż leczniczy, intensywną rehabilitację w warunkach domowych a także organizację czasu wolnego, na przykład spacer czy czytanie książek

– Bardzo ważnym elementem opieki domowej będzie doradztwo i pomoc w doborze sprzętu pomocniczego, usprawniającego i ułatwiającego życie pacjentów. Chcemy również prowadzić edukację zdrowotną dla podopiecznych i ich rodzin, dzieląc się naszą wiedzą  i wieloletnim doświadczeniem w opiece długoterminowej oraz rehabilitacji – dodaje Agnieszka Mrozowicz.