MEDI-system: nowy dyrektor w ośrodku „Marianna”

0
1158

Spółka MEDI-system poinformowała o zmianie na stanowisku dyrektora w ośrodku leczniczo-rehabilitacyjnym „Marianna”. Annę Michalską zastąpiła Dominika Natalia Kacperek, która posiada wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu obiektami medycznymi. Ośrodek „Marianna” jest jednym z najnowocześniejszych tego typu obiektów w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej.

Dominika Natalia Kacperek jest absolwentką Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej oraz Wyższej Szkoły Hotelarstwa Gastronomii i Turystyki na kierunku marketing i zarządzanie. Wcześniej zdobywała doświadczenie w prywatnym centrum medycznym Medicover oraz Prywatnym Centrum Medycznym Promedis. Od 2007 roku była związana z Centrum Medycznym Enel-Med, gdzie w latach 2008 do 2012 była kierownikiem Oddziału Atrium w Warszawie. W trakcie ostatnich lat współpracy z Enel-Med pełniła funkcję koordynatora ds. kontrolingu operacyjnego. Na tym stanowisku była odpowiedzialna między innymi za optymalizację kosztów związanych z wytwarzaniem usługi medycznej. Teraz Dominika Natalia Kacperek objęła stanowisko dyrektora w ośrodku MEDI-system „Marianna”, którego oficjalne otwarcie odbyło się w czerwcu 2014.

W „Mariannie” prowadzona jest specjalistyczna opieka oraz rehabilitacja neurologiczna, ogólnoustrojowa i kardiologiczna. W obiekcie zastosowano szereg rozwiązań uwzględniających szczególne potrzeby podopiecznych, między innymi obniżono klamki w oknach w pokojach przeznaczonych dla pacjentów na wózkach inwalidzkich, zastosowano ponadstandardową szerokość drzwi czy zainstalowano czujniki ruchu z czujnikiem obecności. Dwupiętrowy budynek składa się z trzech skrzydeł. Parter mieści stołówkę, sale rehabilitacji oraz gabinety lekarskie, a piętra zajmują pokoje.
– Widzimy potrzebę konsolidacji rynku opieki długoterminowej i tworzenia silnej marki, która zapewni dostęp do szerokiego wachlarza usług opieki długoterminowej i rehabilitacji – mówi Beata Leszczyńska, prezes zarządu MEDI-system. Ośrodek jest położony w miejscowości Majdan, gm. Wiązowna, 20 km od centrum Warszawy w malowniczej otulinie Mazowieckiego Parku Krajobrazowego. Usługi dla pacjentów są realizowane odpłatnie oraz w ramach współfinansowania przez NFZ.

Spółka MEDI-system, świadcząca usługi w zakresie opieki długoterminowej i rehabilitacji, powstała w 2001 roku i oferuje pacjentom ponad 650 miejsc w sześciu nowoczesnych placówkach w Warszawie i okolicach. Z oferty tej największej w Polsce sieciowej firmy w zakresie usług opiekuńczo-leczniczych skorzystało do dziś już ponad 10 000 pacjentów.

Ośrodki specjalizują się w rehabilitacji neurologicznej, ortopedycznej, ogólnoustrojowej i kardiologicznej oraz usługach opiekuńczo-leczniczych. Do podopiecznych firmy należą także osoby dotknięte tzw. chorobami otępiennymi (demencja) w przebiegu głównie choroby Alzheimera, choroby Parkinsona, zaburzeniami poznawczymi, choroby Picka, pląsawicy Huntingtona, neuroboreliozy i innych. Usługi MEDI-system są też kierowane do osób, które zakończyły pobyt w szpitalu po przebytej chorobie lub operacji, ale nie są jeszcze gotowe, aby samodzielnie funkcjonować. O zdrowie i bezpieczeństwo pacjentów dba ponad 500-osobowy zespół rehabilitantów oraz pielęgniarek, a także lekarze, psychologowie, terapeuci, opiekunki, personel pomocniczy i administracyjny. Ośrodki MEDI-system oferują opiekę na oddziałach rehabilitacyjnych, oraz w ośrodkach opiekuńczo-leczniczych, gdzie pobyty są finansowane przez NFZ lub pacjentów.

Od roku 2011 udziałowcem firmy MEDI-system jest fundusz inwestycyjny Highlander Partners.