MEDI-system: nowy ośrodek w Wólce Ostrożeńskiej

0
3113


Spółka MEDI-system, prowadząca sieć specjalistycznych stacjonarnych ośrodków rehabilitacyjnych i pielęgnacyjno-opiekuńczych, otwiera kolejną placówkę. Ponad 90 łóżkowa Ostrowia II będzie przeznaczona dla pacjentów z chorobą Alzheimera i innymi chorobami otępiennymi. Placówka powstaje w Wólce Ostrożeńskiej, gdzie działa już Ostrowia I – 75 łóżkowy Ośrodek specjalizujący się w rehabilitacji neurologicznej.

Nowy Ośrodek Został zaprojektowany i zorganizowany specjalnie dla pacjentów z chorobą Alzheimera i innymi chorobami otępiennymi w oparciu o najlepszą dostępną wiedzę i rekomendacje specjalistów . Pielęgnacja, terapia i rehabilitacja sprawowana będzie przez wyszkolona i starannie wyselekcjonowaną kadrę. W placówce pacjenci będą mogli korzystać ze specjalistycznych programów terapeutycznych mających na celu przedłużenie sprawności intelektualnej, a także ze zindywidualizowanych programów rehabilitacyjnych ukierunkowanych na poprawę jakości życia.  Podobnie jak inne Ośrodki firmy MEDI-system ten również będzie miał charater specjalistyczny. 
Cały kompleks w wólce Ostrożeńskiej dysponuje obecnie blisko 170 łóżkami.

– W tej chwili firma dysponuje ponad 430 miejscami dla pacjentów, jednak zapotrzebowanie na oferowane przez nas usługi jest bardzo duże, dlatego zdecydowaliśmy się na kolejną rozbudowę  – mówi Marcin Zawadzki, prezes MEDI-system. – Jako duży kontrahent środków publicznych wiemy, że pacjenci są zainteresowani przede wszystkim usługami finansowanymi przez NFZ, dlatego staramy się o kontrakt także na nowy profilowany ośrodek
Koszt inwestycji wyniósł ponad 10 mln zł. W tej chwili chętnych, aby skorzystać z usług nowej placówki jest już ponad 50 osób. Głównie są to osoby starsze z różnie nasiloną demencją, wymagające stałej opieki, której rodzina nie jest już w stanie im zapewnić.

MEDI-system powstał w 2001 roku. Świadczy usługi  medyczne w 5 placówkach są to przychodnia Kijowska w Warszawie (od 2001 roku), MEDI-system „Marianna” w Majdanie, gmina Wiązowna (od 2002 roku), MEDI-system „Konstancja” w Konstancinie Jeziorna (od 2003 roku), MEDI-system „Mazowia” przy ulicy Mazowieckiej w Warszawie (od 2005 roku) oraz MEDI-system „Ostrowia I” w Wólce Ostrożeńskiej (od 2008 roku).

Placówki MEDI-system oferują opiekę na oddziałach rehabilitacyjnych, w 100 procentach finansowaną przez NFZ, oraz opiekuńczo-leczniczych, finansowaną częściowo przez Fundusz. Przeznaczone są dla pacjentów po udarach mózgu, urazach, operacjach ortopedycznych oraz dla innych osób wymagających aktywnej, skutecznej i często długotrwałej rehabilitacji oraz dla osób wymagających opieki. Ośrodek „Konstancja” to największy w kraju stacjonarny ośrodek dla pacjentów, zarówno dorosłych jak i dzieci, wymagających stałej wentylacji mechanicznej.

Kontrakt firmy MEDI-system z mazowieckiem oddziałem NFZ na rok 2012 ma wartość 19 560 356,42 zł i jest przeznaczony na rehabilitację leczniczą, ambulatoryjną opiekę specjalistyczną oraz na świadczenia pielęgnacyjne i opiekuńcze.

Od roku 2011 udziałowcem firmy MEDI-system jest  fundusz Highlander Partners.