MEDI-system otworzy największe centrum opieki nad seniorami

0
855

Spółka MEDI-system wygrała przetarg, w wyniku którego nabędzie nieruchomość zlokalizowaną w samym centrum Poznania. Powstanie tutaj największe w Polsce centrum opieki nad seniorami.

Kompleks będą tworzyć: dom seniora, oferujący opiekę całodobową i pobyt dzienny dla osób starszych, wymagających wsparcia w codziennym funkcjonowaniu, apartamenty senioralne typu assissted living, przeznaczone dla seniorów z mniejszymi obciążeniami medycznymi, którzy mieszkają i żyją samodzielnie, mając jednocześnie fachową opiekę medyczną i techniczną oraz klinika rehabilitacyjna.

– Nasza oferta to propozycja dla seniorów z różnymi potrzebami, wynikającymi ze stopnia niesamodzielności – od opieki dziennej, przez assisted living, do pełnej opieki socjalnej i medycznej w domu seniora. Taka formuła daje poczucie bezpieczeństwa i możliwość przechodzenia przez kolejne etapy w ramach jednego środowiska. To nasza pierwsza inwestycja realizowana w ramach strategii rozwoju usług premium w centrach największych polskich miast – mówi Beata Leszczyńska, Prezes MEDI-system.

Według Urzędu Miasta, organizatora przetargu, nabyta nieruchomość jest jedną z najbardziej atrakcyjnych, jakie miasto mogło zaoferować inwestorom. Kompleks budynków, przy ulicy Szkolnej, w których przedtem działał szpital miejski, znajduje się tuż przy Starym Mieście i zajmuje obszar ponad jednego hektara.

Taka lokalizacja domów opieki jest najbardziej pożądana przez seniorów i ich rodziny. Umożliwia bowiem pozostanie w dotychczasowym miejscu zamieszkania, co ułatwia utrzymywanie więzi rodzinnych  i przyjacielskich. Zapewnia też możliwość korzystania z infrastruktury miejskiej oraz udział w życiu kulturalnym i społecznym.

Beata Leszczyńska, prezes MEDI-system

– Planując inwestycję wykorzystujemy naszą znajomość polskiego rynku opieki senioralnej oraz wiedzę Grupy Orpea w zakresie rozwiązań o podwyższonym standardzie. Model assisted living będzie oparty na bogatym doświadczeniu Grupy w tym zakresie, szczególnie w placówkach zlokalizowanych w Szwajcarii. Chcemy bowiem by nasza oferta była optymalna pod względem jakości opieki, rozwiązań infrastrukturalnych oraz kosztów finansowych, zarówno dla seniorów, jak i dla nas jako inwestora – dodaje Beata Leszczyńska.

W pierwszej kolejności – w 2020 roku – do dyspozycji seniorów zostanie oddany dom seniora, oferujący około 140 miejsc, oraz apartamenty w formule assisted living dla ponad 50 osób. Rok później rozpocznie działalność klinika z pełnym zakresem rehabilitacji ortopedycznej, neurologicznej i kardiologicznej, która będzie miała około 180 łóżek.

Spółka MEDI-system, świadcząca usługi w zakresie opieki długoterminowej i rehabilitacji, powstała w 2001 roku. Oferuje ponad 700 miejsc w siedmiu nowoczesnych ośrodkach na Mazowszu i na Śląsku. Z oferty tej największej w Polsce sieciowej firmy w zakresie usług opieki długoterminowej skorzystało dotychczas ponad 10 000 pacjentów.

Ośrodki MEDI-system specjalizują się w rehabilitacji neurologicznej, ortopedycznej, ogólnoustrojowej i kardiologicznej oraz usługach opiekuńczo-leczniczych. Podopiecznymi spółki są także osoby dotknięte tzw. chorobami otępiennymi (demencja) w przebiegu głównie choroby Alzheimera, choroby Parkinsona, z zaburzeniami poznawczymi, z chorobą Picka, pląsawicą Huntingtona, neuroboreliozą i innymi. Usługi MEDI-system są kierowane do osób, które zakończyły pobyt w szpitalu po przebytej chorobie lub operacji, ale nie są jeszcze gotowe, by funkcjonować samodzielnie. O zdrowie i bezpieczeństwo pacjentów dba ponad 500-osobowy zespół rehabilitantów oraz pielęgniarek, a także lekarze, psychologowie, terapeuci, opiekunki, personel pomocniczy i administracyjny.

Ośrodki MEDI-system oferują opiekę na oddziałach rehabilitacyjnych oraz w ośrodkach opiekuńczo-leczniczych finansowanych w ramach środków z Narodowego Funduszu Zdrowia (ZOL) lub w formie komercyjnej. 

Od 1 stycznia 2016 roku MEDI-system jest częścią europejskiej sieci centrów i rehabilitacji Orpea, obecnej w branży od 25 lat z potencjałem blisko 70 000 miejsc w 9 krajach, między innymi we Francji, Niemczech, Szwajcarii i Belgii.