MEDI-system otworzy nowy ośrodek

0
805

Spółka MEDI-system, prowadząca na terenie województwa mazowieckiego sieć placówek oferujących usługi w zakresie opieki długoterminowej i rehabilitacji, planuje otwarcie nowego ośrodka, który będzie się mieścił w Majdanie  pod Warszawą i będzie  posiadał 150 łóżek dla pacjentów.

Nowa placówka będzie oferowała usługi w zakresie opieki długoterminowej i rehabilitacji, w tym rehabilitacji kardiologicznej, która będzie nową specjalnością firmy. Otwarcie ośrodka jest planowane na wiosnę 2014 roku.

Będzie to już siódmy ośrodek MEDI-system. Powstanie w budynku zaprojektowanym na bazie wieloletnich doświadczeń firmy zdobytych podczas budowy i korzystania z wcześniej uruchomionych analogicznych obiektów. Osoby przebywające w Ośrodku objęte będą stałą opieką medyczną – lekarską i pielęgniarską oraz uzyskają dostęp do najnowocześniejszej rehabilitacji. Gabinety lekarskie oraz wydzielona część rehabilitacji w tym gabinety zabiegowe dostępne będą także w trybie ambulatoryjnym.

MEDI-system powstał w 2001 roku. Świadczy usługi medyczne w siedmiu placówkach. W Przychodni Lekarskiej przy ulicy Kijowskiej w Warszawie udzielane są świadczenia ambulatoryjne oraz POZ, natomiast usługi stacjonarne w Ośrodkach: MEDI-system „Marianna” w miejscowości Majdan, gmina Wiązowna, MEDI-system „Konstancja” i MEDI-system „Konstancja II” w Konstancinie Jeziornej, MEDI-system „Mazowia” przy ulicy Mazowieckiej w Warszawie oraz MEDI-system „Ostrowia” i „Ostrowia II” w Wólce Ostrożeńskiej. Firma dysponuje 600 łóżkami dla pacjentów dotkniętych różnymi schorzeniami, na każdym etapie rozwoju choroby.

Ośrodki MEDI-system oferują opiekę na oddziałach rehabilitacyjnych, w pełni finansowaną przez NFZ oraz w zakładach opiekuńczo-leczniczych, gdzie pobyty są finansowane przez Fundusz i pacjentów. Przeznaczone są dla chorych po udarach mózgu, urazach, operacjach ortopedycznych, dla osób wymagających aktywnej, skutecznej i często długotrwałej rehabilitacji oraz specjalistycznej opieki.

Od roku 2011 udziałowcem firmy MEDI-system jest fundusz inwestycyjny Highlander Partners.