MEDI-system partnerem wakacyjnych warsztatów dla seniorów

0
902

MEDI-system, prowadzący sieć placówek rehabilitacyjno-opiekuńczych, został partnerem warsztatów realizowanych przez Fundację Aktywni Dłużej. Przedsięwzięcie przeznaczone jest dla seniorów i ich rodzin, zajęcia będą prowadzone w plenerze, pod opieką wykwalifikowanych trenerów.

W czasie inauguracyjnych zajęć, które odbędą się 23 czerwca 2018 na Polanie Lipków w Kampinoskim Parku Narodowym,  uczestnicy będą mogli skorzystać także z darmowych porad w zakresie zdrowego trybu życia i odżywania udzielanych przez specjalistów z MEDI-system (między innymi przez fizjoterapeutę).

Zajęcia będą prowadzone na trawie oraz z wykorzystaniem dostępnej na Polanie infrastruktury – zadaszonej przestrzeni z ławkami. Będą oparte o autorską metodę Fundacji Aktywni Dłużej. Punktem wyjścia jest tu system hathajogi, który kładzie duży nacisk na precyzję wykonania ćwiczenia. Został on wzbogacony o podejście jogi akademickiej, gdzie jest szersze pole do poszukiwań i przystosowania pozycji do ograniczeń i możliwości ćwiczącego – a to jest szczególnie istotne w pracy z seniorami.

– Trening w oparciu o nasze podejście jest dla seniorów i nie tylko, najmniej forsowną i wysiłkową formą ruchu. Szczególnie polecany jest osobom, u których pojawiają się problemy z chodzeniem, siedzeniem i wykonywaniem codziennych czynności. Statyczny ruch, jaki wykonuje się w trakcie zajęć, jest wręcz wskazany dla osób 60+. Nie wymaga od nich kondycji i dużej sprawności fizycznej, a jest w pełni bezpieczny – podkreśla Małgorzata Baranowska, prezes Fundacji Aktywni Dłużej, która na co dzień pracuje z seniorami.

W czasie inauguracyjnych zajęć do dyspozycji uczestników będzie także personel MEDI-system, który udzieli porad dotyczących zdrowego trybu życia i odżywiania. Po treningu będzie można także otrzymać specjalne karty z zestawami ćwiczeń w warunkach domowych, występujących przy podstawowych schorzeniach, takich jak rwa kulszowa, czy zespół bólowy odcinka lędźwiowo-krzyżowego kręgosłupa. Jednocześnie pracownicy MEDI–system zmierzą ciśnienie i poziom cukru. Uczestnicy będą także mogli zasięgnąć informacji dotyczących opieki nad osobami starszymi.

Realizacja projektu potrwa do 25 sierpnia 2018.

MEDI-system prowadzi 9 placówek, zlokalizowanych na terenie województw: mazowieckiego, śląskiego oraz dolnośląskiego. Ośrodki specjalizują się w usługach opiekuńczo-leczniczych oraz rehabilitacji neurologicznej, ortopedycznej, ogólnoustrojowej i  kardiologicznej.

Ośrodki MEDI-system oferują opiekę na oddziałach rehabilitacyjnych oraz w ośrodkach opiekuńczo-leczniczych w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia (ZOL) lub w formie komercyjnej.

Od 1 stycznia 2016 roku MEDI-system jest częścią międzynarodowej sieci centrów i rehabilitacji Orpea.