MEDI-system: promocyjne ceny w Ośrodku Ostrowia

0
787


Spółka MEDI-system wprowadziła w grudniu 2013 roku w swoim ośrodku Ostrowia w Wólce Ostrożeńskiej promocyjne ceny pobytu opiekuńczego. Ceny wynoszą 1900 zł za miesiąc. Usługa ta przeznaczona jest dla pacjentów, których stan nie wymaga bardzo intensywnej opieki leczniczej, przede wszystkim osobom cierpiącym na łagodną postać choroby Alzheimera.

MEDI-system wyjaśnia, że niższa cena nie oznacza niższej jakości usług, a jedynie uproszczenie pakietu opiekuńczo-leczniczego. W ten sposób MEDI-system chce dotrzeć ze swoją ofertą do szerszej grupy odbiorców. Zwykle są to osoby, które nie spełniają wymogów NFZ uprawniających do pobytu współfinansowanego przez publicznego płatnika.

W Wólce Ostrożeńskiej działają dwa ośrodki MEDI-system: „Ostrowia I”, 75-łóżkowa placówka specjalizując się w rehabilitacji neurologicznej, oraz otwarty w roku 2012 – Ostrowia II. Ten ośrodek został zaprojektowany i zorganizowany specjalnie dla pacjentów z chorobą Alzheimera i innymi chorobami otępiennymi. Pacjenci mogą korzystać ze specjalistycznych programów terapeutycznych mających na celu przedłużenie sprawności intelektualnej, a także ze zindywidualizowanych programów rehabilitacyjnych ukierunkowanych na poprawę jakości życia. Ośrodek oferuje pobyty długo- i krótkoterminowe w zależności od potrzeb pacjentów i ich rodzin. „Ostrowia II” posiada ponad 90 łóżek. Cały kompleks w wólce Ostrożeńskiej dysponuje blisko 170 miejscami.

MEDI-system powstał w 2001 roku. Świadczy usługi  medyczne w siedmiu placówkach są to: przychodnia Kijowska w Warszawie, MEDI-system Marianna w Majdanie, gmina Wiązowna, MEDI-system Konstancja i Konstancja II w Konstancinie Jeziorna, MEDI-system Mazowia przy ulicy Mazowieckiej w Warszawie, MEDI-system Ostrowia I i Ostrowia II w Wólce Ostrożeńskiej. Firma dysponuje w sumie prawie 600 miejscami dla pacjentów.

Placówki MEDI-system oferują opiekę na oddziałach rehabilitacyjnych, w 100 procentach finansowaną przez NFZ, oraz opiekuńczo-leczniczych, finansowaną częściowo przez Fundusz. Przeznaczone są dla pacjentów po udarach mózgu, urazach, operacjach ortopedycznych oraz dla innych osób wymagających aktywnej, skutecznej i często długotrwałej rehabilitacji oraz dla osób wymagających opieki. Ośrodek Konstancja to największy w kraju stacjonarny ośrodek dla pacjentów, zarówno dorosłych jak i dzieci, wymagających stałej wentylacji mechanicznej.

Wiosną 2014 roku MEDI-system planuje otwarcie nowego ośrodka, który będzie się mieścił w Majdanie  pod Warszawą i będzie  posiadał 150 łóżek dla pacjentów. Nowa placówka będzie oferowała usługi w zakresie opieki długoterminowej i rehabilitacji, w tym rehabilitacji kardiologicznej, która będzie nową specjalnością firmy.