MEDI-system: usługi w „Ostrowii” finansowane przez NFZ

0
1058


Ośrodek MEDI-system „Ostrowia” zlokalizowany w Wólce Ostrożeńskiej od stycznia 2013 roku świadczy usługi opieki długoterminowej w ramach ZOL finansowane z kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia.

W Wólce Ostrożeńskiej działają dwa ośrodki MEDI-system: „Ostrowia I”, 75-łóżkowa placówka specjalizując się w rehabilitacji neurologicznej, oraz otwarty w roku 2012 – Ostrowia II. Ten ośrodek został zaprojektowany i zorganizowany specjalnie dla pacjentów z chorobą Alzheimera i innymi chorobami otępiennymi. Pacjenci mogą korzystać ze specjalistycznych programów terapeutycznych mających na celu przedłużenie sprawności intelektualnej, a także ze zindywidualizowanych programów rehabilitacyjnych ukierunkowanych na poprawę jakości życia. Ośrodek oferuje pobyty długo- i krótkoterminowe w zależności od potrzeb pacjentów i ich rodzin. „Ostrowia II” posiada ponad 90 łóżek. Cały kompleks w wólce Ostrożeńskiej dysponuje obecnie blisko 170 miejscami.

MEDI-system powstał w 2001 roku. Świadczy usługi  medyczne w siedmiu placówkach są to przychodnia Kijowska w Warszawie, MEDI-system „Marianna” w Majdanie, gmina Wiązowna, MEDI-system „Konstancja” i „Konstancja II” w Konstancinie Jeziorna, MEDI-system „Mazowia” przy ulicy Mazowieckiej w Warszawie, MEDI-system „Ostrowia I” i „Ostrowia II” w Wólce Ostrożeńskiej. Firma dysponuje w sumie prawie 600 miejscami dla pacjentów.

Placówki MEDI-system oferują opiekę na oddziałach rehabilitacyjnych, w 100 procentach finansowaną przez NFZ, oraz opiekuńczo-leczniczych, finansowaną częściowo przez Fundusz. Przeznaczone są dla pacjentów po udarach mózgu, urazach, operacjach ortopedycznych oraz dla innych osób wymagających aktywnej, skutecznej i często długotrwałej rehabilitacji oraz dla osób wymagających opieki. Ośrodek „Konstancja” to największy w kraju stacjonarny ośrodek dla pacjentów, zarówno dorosłych jak i dzieci, wymagających stałej wentylacji mechanicznej.

Kontrakt firmy MEDI-system z mazowieckiem oddziałem NFZ na rok 2012 ma wartość 20 880 822,02 zł. . Jest to o milion złotych więcej niż w roku 2012. Środki te finansują leczenie w zakresie ambulatoryjnej opieki specjalistycznej, opieki psychiatrycznej i leczenia uzależnień, świadczeń pielęgnacyjno-opiekuńczych oraz rehabilitacji leczniczej. Od roku 2011 udziałowcem firmy MEDI-system jest  fundusz Highlander Partners.