MEDI-system w szeregach Pracodawców Medycyny Prywatnej

0
950

Kolejna duża spółka medyczna została członkiem związku Pracodawców Medycyny Prywatnej. MEDI-system prowadzi na terenie województwa mazowieckiego sieć placówek oferujących usługi w zakresie opieki długoterminowej i rehabilitacji.

MEDI-system powstał w 2001 roku. Świadczy usługi medyczne w pięciu placówkach. W Przychodni Lekarskiej przy ul. Kijowskiej w Warszawie udzielane są świadczenia ambulatoryjne oraz POZ, natomiast usługi stacjonarne w Ośrodkach: MEDI-system „Marianna” w miejscowości Majdan, gmina Wiązowna, MEDI-system „Konstancja” w Konstancinie Jeziornie, MEDI-system „Mazowia” przy ulicy Mazowieckiej w Warszawie oraz MEDI-system „Ostrowia” w Wólce Ostrożeńskiej. Firma dysponuje 600 łóżkami dla pacjentów dotkniętych różnymi schorzeniami, na każdym etapie rozwoju choroby.

Ośrodki MEDI-system oferują opiekę na oddziałach rehabilitacyjnych, w pełni finansowaną przez NFZ oraz w zakładach opiekuńczo-leczniczych, gdzie pobyty są finansowane przez Fundusz i pacjentów. Przeznaczone są dla chorych po udarach mózgu, urazach, operacjach ortopedycznych, dla osób wymagających aktywnej, skutecznej i często długotrwałej rehabilitacji oraz specjalistycznej opieki.

W Ośrodku MEDI-system „Konstancja” od 2003 roku sprawowana jest opieka nad pacjentami wentylowanymi mechanicznie oraz osobami w śpiączce. Jest największą i najbardziej doświadczoną w tym zakresie jednostką medyczną w Polsce.
W 2012 roku Ośrodek MEDI-system „Ostrowia” został powiększony o część zaprojektowaną i zorganizowaną z myślą o pacjentach z chorobą Alzheimera i innymi chorobami otępiennymi. Pacjenci mogą korzystać ze specjalistycznych programów terapeutycznych mających na celu przedłużenie sprawności intelektualnej, a także ze zindywidualizowanych programów rehabilitacyjnych ukierunkowanych na poprawę jakości życia.

W pierwszym kwartale 2014 roku MEDI-system planuje otwarcie nowej placówki rehabilitacyjno-opiekuńczo-leczniczej w miejscowości Majdan w gminie Wiązowna.
MEDI-system oferuje zarówno usługi komercyjne, jak i finansowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Kontrakt firmy MEDI-system z mazowieckim oddziałem NFZ na rok 2013 ma wartość 22 044 079,82 zł. Środki te finansują leczenie w zakresie ambulatoryjnej opieki specjalistycznej, opieki psychiatrycznej, świadczeń pielęgnacyjno-opiekuńczych oraz rehabilitacji leczniczej. Od roku 2011 udziałowcem firmy MEDI-system jest fundusz inwestycyjny Highlander Partners.