MEDI-system zmienia nazwę na Orpea Polska

0
1895
Rezydencja Na Dyrekcyjnej we Wrocławiu - Dom Opieki i Mieszkania dla seniorów (tzw. assisted living)

24 lipca 2018 roku MEDI-system sp. z o.o. zmieniła nazwę na Orpea Polska sp. z o.o. MEDI-system od 1 stycznia 2016 roku jest częścią największej  w Europie sieci domów opieki i klinik rehabilitacyjnych Orpea, obecnej w branży od 1989 roku,  z potencjałem blisko 87 000 miejsc (ponad 850 placówek) w 10 krajach europejskich, a także w Brazylii i Chinach..

Oprea Polska (wcześniej MEDI-system) działa od 2001 roku. Jest liderem stacjonarnej opieki długoterminowej. Oferuje blisko 1000 miejsc w dziewięciu nowoczesnych ośrodkach – domach opieki i klinikach rehabilitacyjnych, głównie na Mazowszu, a także w Chorzowie i we Wrocławiu, gdzie poza domem opieki funkcjonują Mieszkania dla Seniorów (formuła assisted living).

Ośrodki specjalizują się w usługach opiekuńczo-leczniczych oraz rehabilitacji neurologicznej, ogólnoustrojowej i kardiologicznej. Podopiecznymi domów opieki są także osoby dotknięte tzw. chorobami otępiennymi (demencja) w przebiegu głównie choroby Alzheimera i Parkinsona. Usługi Orpea Polska są kierowane do seniorów, którzy ze względu na wiek i stan zdrowia wymagają codziennego wsparcia i całodobowej opieki oraz osób, które zakończyły pobyt w szpitalu po przebytej chorobie lub operacji, ale nie są jeszcze gotowe, by funkcjonować samodzielnie. O zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców i pacjentów dba ponad 750-osobowy zespół (pielęgniarki i opiekunki, fizjoterapeuci, lekarze, terapeuci zajęciowi, logopedzi i psycholodzy, personel pomocniczy i administracyjny).

Orpea Polska oferuje opiekę na oddziałach rehabilitacyjnych oraz w ośrodkach opiekuńczo-leczniczych w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia (ZOL) lub w formie komercyjnej.

Jesienią 2018 roku rozpocznie się budowa pierwszej kliniki rehabilitacyjnej pod marką Clinea Kliniki sieci Orpea Polska. Na działce o powierzchni ponad 5 tys. m kw. przy ulicy Mrówczej 124 (tuż przy stacji kolejowej Warszawa Międzylesie) powstanie obiekt z nowoczesną bazą rehabilitacyjną do fizykoterapii i kinezyterapii, między innymi z basenem i kriokomorą.

W lipcu 2018 Orpea Polska (wcześniej MEDI-system) podpisała umowę z Konwentem Bonifratrów pw. Trójcy Przenajświętszej we Wrocławiu, która obejmuje użytkowanie przez okres 50 lat dwóch budynków w kompleksie na rogu ulic Pułaskiego i Traugutta we Wrocławiu. W historycznym kompleksie szpitalnym powstanie Dom Opieki Święta Jadwiga (inwestycja pod marką Orpea Rezydencje) oraz Centrum Opieki Paliatywnej i Hospicyjnej spółki Bonifraterskie Centrum Zdrowia.

Orpea Polska dołączyła także do grona partnerów Krajowego Instytutu Gospodarki Senioralnej, który jest podmiotem integrującym uczestników branży usług senioralnych, operatorów, inwestorów, przedstawicieli władz centralnych i samorządowych, ośrodków badań społecznych oraz wspierających te inicjatywy organizacji senioralnych. Instytut diagnozuje obecne zasoby systemów i usług dedykowanych osobom starszym oraz przygotowuje takie rozwiązania, które uruchomią nową gałąź gospodarki. Krajowy Instytut Gospodarki Senioralnej przygotowuje niezbędne rozwiązania systemowe, rekomendacje zmian w prawie oraz wskazuje źródła finansowania zarówno dla inwestorów i usługodawców oraz dla samych seniorów.