Medica Assistance: nowa siedziba i nowe Centrum Telemedyczne

0
1161

Od grudnia 2015 roku Medica Assistance zajmuje nowa siedzibę przy ulicy Antoniego Abrahama 39 w Gdyni. W nowej siedzibie większą powierzchnię posiada 24-godzinne Centrum Operacyjne. Jednostka wzbogaciła się o dodatkowe 40 stanowisk konsultacyjnych, w tym nowe 24-godzinne Centrum Telemedyczne.

Nowa infrastruktura uzupełnia możliwości serwisowe 24-godzinnego Centrum Operacyjnego Medica Assistance zlokalizowanego w Toruniu.

Medica Assistance Sp. z o.o. jest organizacją świadczącą usługi medyczne dla klientów indywidualnych i korporacyjnych w ramach partnerstwa z placówkami medycznymi, indywidualnymi praktykami lekarskimi oraz towarzystwami ubezpieczeniowymi.

Przez 365 dni w roku, 24 godziny na dobę organizuje opiekę medyczną w oparciu o nowoczesne rozwiązania obejmujące między innymi całodobową infolinię umożliwiającą szybki dostęp do informacji medycznej, konsultanta medycznego koordynującego i nadzorującego cały proces leczenia pacjenta, największą sieć medyczną zapewniającą szeroki dostęp do porad lekarskich, badań diagnostycznych lub leczenia szpitalnego, całodobowe pogotowie medyczne gwarantujące sprawną realizację pomocy doraźnej oraz organizację profilaktycznej opieki medycznej dla pracowników na terenie całego kraju.

Medica zatrudnia ponad 150 pracowników odpowiedzialnych za obsługę klientów indywidualnych i korporacyjnych. Obejmuje opieką kilkaset tysięcy pacjentów na terenie całego kraju.

Do czerwca 2015 roku Medica Assistance działała pod nazwą Medica Polska.