MEDICA: największe targi medyczne na świecie

0
979

W dniach od 16 do 19 listopada 2011 w Duesseldorfie odbywały się międzynarodowe targi MEDICA 2011, największe i najważniejsze w branży medycznej targi, które tematycznie obejmują wszystkie sektory ambulatoryjnej i szpitalnej opieki medycznej.

Podczas targów prezentowany był sprzęt ze wszystkich dziedzin medycyny: od techniki laboratoryjnej i diagnostycznej, produktów do fizykoterapii i materiałów pomocniczych, sprzętu elektromedycznego, technicznego oraz technologii informatycznych i komunikacyjnych dla placówek służby zdrowia, aż po wykończenie i wyposażenie pomieszczeń oraz Facility Management.

W tym roku swój udział zgłosiło ponad 4 300 wystawców z 80 państw (dwie trzecie wystawców to firmy z zagranicy), a liczba gości przekroczyłą 137 000 (ok. 40 % gości to obcokrajowcy z ponad 100 krajów). W targach uczestniczyło ponad 40 firm z Polski, które wystawiały całą paletę innowacyjnych produktów i otwarte były na nawiązanie kontaktów handlowych i kooperacyjnych. Targom towarzyszyły różnego rodzaju sympozja, fora, pokazy, itp. w trakcie których prezentowane były najważniejsze osiągnięcia w poszczególnych segmentach.

Międzynarodowe Targi Sprzętu Medycznego i Wyposażenia Szpitali – MEDICA wspólnie z ComPaMED (Międzynarodowe Targi Zaopatrzenia Produkcji Medycznej) skierowane są do lekarzy praktykujących indywidualnie i w szpitalach, kierowników i pracowników administracji w klinikach i aptekach, farmaceutów, biologów, mikrobiologów, biochemików, chemików, technologów, techników medycznych, itp. (http://www.medica-tradefair.com/)