Medica: nowa metoda rehabilitacji

0
1060

Centrum Medyczne Medica z Płocka wprowadziło do swojej oferty innowacyjną bezdotykową metodę głębokiej stymulacji: Tesla Stym i Magneto Stym. Metody są stosowane w wielu schorzeniach, między innymi układu mięśniowo szkieletowego.

Metoda Tesla Stym może być skuteczna w przypadku zwyrodnienia stawów, RZS, rwie kulszowej czy dyskopatii. Jest także stosowana przy urazach sportowych i rehabilitacji pourazowej. Druga z metod – Magneto Stym stosowana jest w zaburzeniach układu moczowo-płciowego, problemach z mięśniami dna miednicy, problemach pooperacyjnych i poporodowych, a także przy problemach z prostatą. Działanie tej metody polega na tym, że impulsowe pole magnetyczne powoduje kurczenie mięśni bez konieczności mocowania elektrod.

Nowe świadczenia są komercyjne.

Centrum Medyczne Medica prowadzi w Płocku trzy przychodnie, zlokalizowane przy ulicy Chemików 7 oraz przy ulicy Kutrzeby 1, najnowsza otwarta została we wrześniu 2018 w Centrum Handlowym Atrium Mosty. Placówki oferują usługi medyczne w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej i lecznictwa specjalistycznego, a także badania tomografii komputerowej i rezonansu magnetycznego oraz rehabilitację leczniczą. Oferują medycynę pracy.

Medica działa na rynku usług medycznych od 20 lat. Od 2014 roku należy do Grupy PZU, która inwestuje w placówki medyczne. Centrum przed przejęciem przez PZU działało jako Orlen Medica.