Medicalgorithmics: ING kupił akcje spółki

0
1050


ING Otwarty Fundusz Emerytalny zakupił akcje spółki telemedycznej Medicalgorithmics S.A. Fundusz nabył 339.000 akcji spółki, które stanowią 9,91 procent kapitału zakładowego.

Medicalgorithmics powstał w 2005 roku jako spółka z ograniczoną odpowiedzialnością założona przez dwóch naukowców-przedsiębiorców. Jest producentem systemu PocketECG, służącego do zdalnego monitorowania pracy serca. Spółka blisko współpracuje z ośrodkami diagnostyki i nadzoru kardiologicznego, które na bazie systemu PocketECG świadczą usługi diagnostyki kardiologicznej. Od roku 2010 najszybciej rosnącym źródłem przychodów spółki jest sprzedaż wyrobów medycznych wraz z zapewnieniem wsparcia informatycznego i obsługi technicznej w USA. W III kwartale 2011 roku spółka podpisała umowę o współpracy z amerykańsko-hinduską firmą medyczną, i tym samym rozpoczęła ekspansję na rynki Azji Południowo-Wschodniej (m.in. Indii, Singapuru, Tajlandii, Malezji).

Spółka zadebiutowała 9 listopada 2011 na rynku NewConnect. Z oferty prywatnej akcji serii C pozyskała ponad 6,16 mln zł. Środki uzyskane z tego źródła spółka przeznaczy na dalszy rozwój działalności. W roku 2011 spółka osiągnęła przychody ze sprzedaży w wysokości 5 804 966,65 zł.