Medicalgorithmics: rekordowy wzrost przychodów i zysków

0
879


Spółka Medicalgorithmics osiągnęła w roku 2013 przychody ze sprzedaży w wysokości 15 697,37 tys. zł. Było to więcej niż rok wcześniej, gdy przychody miały wartość 10 961,70 tys. zł. Zysk netto wyniósł 10 874,13 tys. zł. W roku 2012 miał wartość – 7 071,20 zł.

– Rok 2013 był dla Spółki Medicalgorithmics S.A. po raz kolejny rokiem rekordowych wyników finansowych, szybkiego wzrostu działalności, dynamicznie zmieniającej się sytuacji w otoczeniu konkurencyjnym oraz okresem szybkiego rozwoju geograficznego. Nadal głównym motorem naszego wzrostu jest rynek amerykański. Nowoutworzony dział sprzedaży międzynarodowej zdążył podpisać już kilka istotnych umów oraz jest w trakcie zaawansowanych negocjacji dotyczących kolejnych obszarów geograficznych – informuje zarząd spółki w sprawozdaniu rocznym z działalności.

W pierwszym kwartale roku 2013 ważnym momentem było dopuszczenie przez amerykańską FDA (Food and Drug Administration) nowego urządzenia do obrotu na terenie USA. Jego oficjalna premiera odbyła się podczas konferencji naukowej i targów Heart Rhythm Society 2013 w Denver, USA.

W trzecim kwartale 2013 do spółki wpłynęły pierwsze zamówienia na urządzenia PocketECG III,  liczone w tysiącach sztuk. Oznacza to komercyjny sukces nowej generacji urządzenia i jest zwieńczeniem ostatnich 3 lat ciężkiej pracy zespołu badań i rozwoju oraz całej spółki. Pieniądze na stworzenie urządzenia PocketECG III spółka pozyskała podczas
emisji prywatnej poprzedzającej IPO, w połowie 2011 roku. W trzecim kwartale spółka pozyskała także pierwsze znaczne kontakty biznesowe na rynku brytyjskim, holenderskim, hiszpańskim. oraz brazylijskim.

W czwartym kwartale 2013 roku spółka podpisała umowę aliansu strategicznego ze spółką MdiCloud Ltd. na dystrybucję systemu PocketECG na terenie Wielkiej Brytanii i Republiki Irlandii.

Medicalgorithmics działa od 2005 roku. Spółka jest producentem systemu PocketECG, służącego do zdalnego monitorowania pracy serca. Blisko współpracuje z ośrodkami diagnostyki i nadzoru kardiologicznego, które na bazie systemu PocketECG świadczą usługi diagnostyki kardiologicznej. Od roku 2010 najszybciej rosnącym źródłem przychodów spółki jest sprzedaż wyrobów medycznych wraz z zapewnieniem wsparcia informatycznego i obsługi technicznej w USA.