Medicalgorithmics wyemituje obligacje

0
986


Zarząd spółki Medicalgorithmics S.A. poinformował o podjęciu decyzji o rozpoczęciu przygotowań do emisji obligacji korporacyjnych. Celem emisji będzie pozyskanie dodatkowego finansowania, niezbędnego do rozwijania produktów spółki oraz przeprowadzenia planowanego nabycia udziałów Spółki Medi-Lynx Cardiac Monitoring LLC z siedzibą w Plano, Texas, USA.

W październiku 2015 Medicalgorithmics S.A.  poinformował o zawarciu warunkowej umowy dotyczącej  nabycia 75 procent udziałów spółki Medi-Lynx Cardiac Monitoring, LLC. Medi-Lynx prowadzi działalność w zakresie świadczenia usług diagnostyki medycznej za pomocą zaawansowanej technologii monitorowania kardiologicznego – systemu PocketECG dostarczanego przez Medicalgorithmics. Działalność prowadzona jest na terenie Stanów Zjednoczonych Ameryki.

Nabywcą udziałów jest powołana i w całości kontrolowana przez Medicalgorithmics spółka celowa funkcjonująca pod firmą Medicalgorithmics US Holding Corporation zarejestrowana pod prawem Stanu Delaware, z siedzibą w Wilmington. Cenę za udziały ustalono w wysokości 34,1 milionów USD.

Medicalgorithmics działa od 2005 roku. Spółka jest producentem systemu PocketECG, służącego do zdalnego monitorowania pracy serca. Blisko współpracuje z ośrodkami diagnostyki i nadzoru kardiologicznego, które na bazie systemu PocketECG świadczą usługi diagnostyki kardiologicznej.

Spółka sprzedaje abonamenty na wykorzystanie systemu PocketECG i infrastruktury IT do diagnostyki arytmii, a także usługi przetwarzania i analizy danych w sektorze telemedycznym oraz usługi programistyczne.

Spółka prowadzi także prace rozwojowe, uczestnicząc w projekcie eHealth Monitor realizowanym przez konsorcjum, w którym uczestniczą firmy i jednostki badawcze z państw Unii Europejskiej. Celem projektu jest stworzenie platformy, dzięki której pacjenci i lekarze będą mogli korzystać ze spersonalizowanych usług medycznych. Spółka prowadzi także inne projekty dotyczące urządzenia do telerehabilitacji kardiologicznej, oprogramowana do szpitalnych sieci informatycznych w USA oraz urządzeń i systemu do zdalnego i natychmiastowego opisu EKG.

Od roku 2010 najszybciej rosnącym źródłem przychodów spółki jest sprzedaż wyrobów medycznych wraz z zapewnieniem wsparcia informatycznego i obsługi technicznej w USA.