Medicina: szersza oferta zabiegowa

0
915


Specjalistyczne Centrum Diagnostyczno-Zabiegowe Medicina z Krakowa poszerzyło ofertę zabiegową o operacje żylaków kończyn dolnych metodą BRFITT (Bipolar Radio Freqency Induced Thermo Therapy), polegającą na zamykaniu niewydolnych żył kończyn dolnych przy pomocy prądu indukowanego falami radiowymi (RF) generowanymi aparatem Celon.

Zabieg jest komercyjny. Jego koszt wynosi 3600 zł  Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Zamiast cięć jak w klasycznej operacji żylaków wykonuje się mikronakłucia, przez które wprowadza się do chorej żyły prowadnik oraz aplikator wytwarzający fale radiowe o takiej częstotliwości, która powoduje zamknięcie naczynia. Metoda BRFITT (Celon) jest bezpieczną i skuteczną operacją wewnątrznaczyniowego zamykania niewydolnych żył kończyn dolnych. Zabieg przeprowadzany jest bez konieczności hospitalizacji. Po operacji sposobem BRFITT (Celon) następuje szybszy powrót chorego do normalnych codziennych zajęć, brak jest rozległych krwiaków oraz blizn. Zastosowanie metody BRFITT (Celon) znacząco podnosi komfort chorego po zabiegu i nie powoduje przykrych dolegliwości bólowych.

Aktualnie metoda BRFITT (Celon) jest najbardziej polecaną wśród zabiegów endoluminarnego zamykania niewydolnych żył kończyn dolnych. Rekomendowana jest przez czołowe ośrodki flebologiczne w Polsce, jak również w Europie i USA. Zabiegi w SCDZ Medicina wykonuje zespół, który przeszedł szkolenia w czołowych ośrodkach flebologicznych Niemiec, USA, Czech i Polski. Kwalifikacje do zabiegu odbywają się w placówce przy ul. Grzegórzeckiej 67C.

Specjalistyczne Centrum Diagnostyczno-Zabiegowe Medicina funkcjonuje od 1989 roku, co czyni je najstarszym prywatnym podmiotem leczniczym w Krakowie oferującym kompleksową opiekę medyczną dla pacjentów indywidualnych i korporacyjnych. Medicina świadczy szeroki zakres procedur ambulatoryjnych oraz szpitalnych (komercyjnie i w ramach umowy z NFZ) w trzech lokalizacjach przy ul. Barskiej 12, Grzegórzeckiej 67C i Rogozińskiego 5. Z Centrum współpracuje ponad dwustu lekarzy reprezentujących niemal wszystkie specjalności medyczne. W tym gronie znajduje się grupa wybitnych profesorów i doktorów habilitowanych medycyny, pracujących w klinikach uniwersyteckich oraz specjalistów renomowanych krakowskich szpitali. Prezesem spółki jest Jerzy Kękuś.