Medicover: 44 tysiące wystawionych e-zwolnień

0
734

Medicover w czerwcu 2018 roku zintegrował swoje systemy z systemem ZUS-u i rozpoczął wystawianie pierwszych e- zwolnień. W rezultacie z aplikacji lekarskiej Medicover wystawiono już ponad 44 tysiące e- ZLA.

Dzięki integracji aplikacji lekarskiej Medicover z ZUS lekarz otrzymuje dostęp do danych pacjenta widniejących w PUE potrzebnych do wystawienia zwolnienia, w tym danych jego pracodawcy (płatnika składek). Podczas wystawienia zwolnienia lekarskiego system weryfikuje poprawność wprowadzonych danych w oparciu o obowiązujące przepisy.

Wystawienie e-zwolnienia trwa zdecydowanie krócej niż wypisywanie papierowego dokumentu i jest to duża oszczędność czasu zarówno dla pacjenta jak i lekarza:

Zwolnienie jest automatycznie przekazywane do ZUS oraz do pracodawcy, który ma swój profil na PUE. Informację na elektronicznym profilu otrzymuje również sam ubezpieczony.

Medicover wprowadza także inne rozwiązania telemedyczne w opiece nad pacjentami.

W listopadzie 2018 roku w Aptece Medicover w Warszawie udało się wystawić i zrealizować pierwsze  e-recepty. Pacjenci, którzy korzystają z Internetowego Konta Pacjenta (IKP) nie muszą już posługiwać się papierowym wydrukiem recepty. Jej elektroniczny odpowiednik dostają SMS-em czy drogą mailową.

Czytaj także komentarz dr. n. med. Piotra Soszyńskiego, dyrektora ds. systemów medycznych w Medicover: Skalą wykorzystania telemedycyny jest jej zastosowanie w publicznym systemie ochrony zdrowia>>>

Medicover od lata wdraża także medyczną dokumentację elektroniczną, dzięki której lekarz ma pełną wiedzę na temat zdrowia pacjenta, posiada dostęp do jego wyników badań,  opinii innych lekarzy specjalistów czy e- wizytę, a pacjent przy wykorzystaniu takich narzędzi jak czat, wideokonsultacja czy rozmowa telefoniczna z lekarzem może uzyskać szybką poradę medyczną.

Medicover w Polsce od ponad 23 lat zapewnia swoim pacjentom pełną opiekę medyczną, obejmującą usługi ambulatoryjne, diagnostykę laboratoryjną i obrazową, stomatologię oraz kompleksową opiekę szpitalną. Usługi dostępne w formie abonamentów i ubezpieczeń medycznych przeznaczone są zarówno dla firm, jak i klientów indywidualnych. Medicover Polska obecny jest we wszystkich regionach Polski. Od 2009 roku posiada również własny wielospecjalistyczny szpital na warszawskim Wilanowie.