Medicover: 574 mln zł przychodów w roku 2011

0
987

Przychody spółek wchodzących w skład Grupy Medicover w Polsce wyniosły w 2011 r. 574 miliony zł. W porównaniu z rokiem 2010 daje to wzrost o blisko 22 procent. Grupa kontynuuje dynamiczny rozwój sieci Centrów Medicover otwierając na terenie całego kraju kolejne, nowe placówki.

Również Centrum Medyczne Damiana będące częścią Grupy Medicover otwiera nowe przychodnie a także placówkę rehabilitacyjną. Dynamicznie rozwija się też Synevo, spółka wykonująca badania laboratoryjne dla Medicover, która w 2011 r. uzyskała wzrost przychodów o 16 procent, wykonując w tym czasie 10 milionów badań, czyli o 12 procent więcej niż w 2010 roku.

Medicover stale inwestuje w rozwój sieci placówek oraz infrastrukturę medyczną. W ostatnich miesiącach do użytku oddane zostały kolejne szerokoprofilowe centra medyczne, m.in. w Warszawie, Katowicach oraz dwie w Krakowie. Łącznie Medicover posiada 30 Centrów Medycznych oraz 28 placówek działających bezpośrednio przy zakładach pracy. Firma planuje, iż w ciągu najbliższych 5 lat zainwestuje w rozwój swojej sieci blisko 60 milionów zł.

– „Ubiegły rok okazał się dla nas korzystny, pomimo problemów makroekonomicznych z którymi borykała się polska i europejska gospodarka. Utrzymanie dynamicznego rozwoju Medicover było możliwe dzięki zapewnieniu dotychczasowym klientom jak najwyższej jakości usług a także wdrożeniu wielu nowych produktów, którymi udało się zainteresować odbiorców” – mówi Paweł Kacprzyk, Prezes Medicover Sp. z o.o. oraz Centrum Medycznego Damiana.

Zdaniem prezesa, rynek usług medycznych cały czas się zmienia, rosną oczekiwania i wymagania klientów – „W porównaniu z latami wcześniejszymi, w 2011 r. klienci, zarówno ci obecni jak i potencjalni, znacznie bardziej świadomie podchodzili do wydatków na zdrowie. Dokładniej określali zakresy kontraktowanej opieki medycznej a także oczekiwany standard dostępności usług, tak by mieć pewność, że usługi, które otrzymają będą najwyższej jakości. Jest to typowy proces dla rynku, który wchodzi w kolejna fazę rozwoju. Z pewnością w kolejnych latach ta tendencja się utrzyma” – dodaje Paweł Kacprzyk.

Miniony rok to udany okres dla warszawskiego Szpitala Medicover, który w drugim roku działalności przyniósł firmie 35 milionów zł przychodu. Znacząca część tej kwoty pochodziła od klientów prywatnych, posiadających wykupioną opiekę szpitalną w Medicover oraz osób, które każdorazowo płaciły za zrealizowane przez szpital usługi. W lutym placówka podpisała również nowy kontrakt z NFZ na 2012 rok o wartości 4,1 mln zł. Uwzględniając kontrakt podpisany rok wcześniej łączna kwota świadczeń realizowanych dla pacjentów NFZ wynosi 6,8 mln zł.

Grupa inwestuje także w rozwój sieci stołecznych przychodni Centrum Medycznego Damiana, zapewniając jej wsparcie technologiczne i organizacyjne a także otwierając nowe placówki. Od początku roku warszawiacy mogą korzystać z nowej, piątej przychodni Damiana, mieszczącej się przy Alei KEN 85 na warszawskim Ursynowie. Władze spółki zapowiadają, iż już w marcu powstanie nowa placówka pediatryczna przy ulicy Wałbrzyskiej 44, obok Szpitala Damiana. W maju przy ulicy Cybernetyki otwarta zostanie nowoczesna placówka rehabilitacyjna świadcząca kompleksowy zakres usług dla dzieci i dorosłych.

Dynamiczny rozwój odnotowuje również Synevo, spółka wykonująca badania laboratoryjne dla Medicover, która w 2011 roku uzyskała wzrost przychodów o 16 procent, wykonując w tym czasie 10 milionów badań, czyli o 12 procent więcej niż w 2010 roku. O 30 procent wzrosły również obroty z umów z nowymi kontrahentami. W minionym roku spółka otworzyła dwa nowe laboratoria – w Bydgoszczy i w Lublinie i posiada obecnie 19 tego typu placówek na terenie całego kraju.