Medicover: badania w ramach tygodnia profilaktyki nowotworów

0
1550

Medicover uczestniczy w akcji Europejskiego Tygodnia Profilaktyki Nowotworów Głowy i Szyi i w związku z tym zaprasza dorosłe osoby na bezpłatną diagnostykę jamy ustnej w kierunku zmian nowotworowych.

Akcja realizowana jest w gabinetach stomatologicznych w Centrach Medicover w Gdańsku, Gliwicach, Poznaniu, Warszawie, Krakowie, Katowicach, Wrocławiu i Łodzi oraz w placówkach Medi Partner w Kielcach i Krakowie.

Oferta specjalna ważna jest ważna od 21 września do 26 września 2015.

Badanie jest przeprowadzane przy użyciu aparatu Microlux. Diagnostyka lampą z białym światłem Microlux to bardzo proste, bezbolesne badanie pozwalające określić, czy zmiana na błonie śluzowej powinna być dalej diagnozowana poprzez pobranie wycinka do badania histopatologicznego.

Rak jamy ustnej to groźna i podstępnie przebiegająca choroba. W Polsce wykrywa się rocznie ponad 3500 przypadków tego nowotworu. Przez bardzo długi czas rozwijający się nowotwór nie daje żadnych objawów. Wczesne zdiagnozowanie zmian nowotworowych daje większe szanse na wyleczenie. Aż 90 procent chorych ma szansę na pełne wyleczenie jeśli nowotwór zostanie wykryty we wczesnej fazie rozwoju.

Grupa Medicover posiada w Polsce 30 szerokoprofilowych centrów w największych miastach Polski: w Białymstoku, Bielsku-Białej, Bydgoszczy, Gdańsku, Gdyni, Gliwicach, Katowicach, Krakowie, Lublinie, Łodzi, Poznaniu, Szczecinie, Warszawie i Wrocławiu. Współpracuje z ponad tysiącem placówek medycznych w całej Polsce. Ukoronowaniem dotychczasowego rozwoju firmy w Polsce było otwarcie w 2010 roku pierwszego, pełnoprofilowego Szpitala Medicover na warszawskim Wilanowie. Usługi Medicover dostępne w formie abonamentów i ubezpieczeń medycznych kierowane są zarówno do firm, jak i klientów indywidualnych.