Medicover: dr. Kolasiński dołącza do zespołu chirurgów

0
936

Do zespołu chirurgów plastyków w Szpitalu Medicover dołączył wybitny specjalista dr. n. med. Jerzy Kolasiński, założyciel i właściciel Kliniki specjalizującej się w zabiegach w zakresie chirurgii estetycznej i chirurgii plastycznej działającej w Swarzędzu koło Poznania.

Dr. Kolasiński jest chirurgiem z 27 letnim doświadczeniem. W swojej karierze wykonał ponad 15 000 operacji plastycznych. Specjalizuje się w chirurgii korekcyjnej piersi, modelowaniu sylwetki, plastyce brzucha, operacjach korekcji twarzy i uszu. Dr Kolasiński zdobywał wiedzę z zakresu chirurgii estetycznej u boku czołowych chirurgów plastyków w Polsce i za granicą. Jest aktywnym członkiem towarzystw naukowych: International Society of Hair Restoration Surgery i American Academy of Cosmetic Surgery. W ramach współpracy z nimi prowadził wykłady i operacje pokazowe w krajach europejskich i USA.

Jerzy Kolasiński prowadzi działalność w zakresie medycyny estetycznej od 1984 roku. Wówczas dokonał pierwszego w Polsce zabiegu przeszczepu włosów. Wzrastająca liczba pacjentów za kraju oraz z zagranicy zachęcała do rozwoju tej działalności. W 1989 rozpoczęła się budowa prywatnej kliniki w Swarzędzu, która została otwarta w 1990 roku pod nazwą Hair Clinic Poznań. Była to wówczas pierwsza prywatna klinika w Polsce. Początkowo w placówce wykonywano jedynie zabiegi przeszczepu włosów, między innymi za pomocą opracowanej przez zespół kliniki nowatorskiej metody jego przeprowadzania, jednak od 1992 roku rozpoczęto na szeroka skalę operacje z dziedziny chirurgii estetycznej. Lekarze zatrudnieni w klinice uczestniczą w zagranicznych sympozjach i kongresach. Klinika jest też organizatorem wielu międzynarodowych konferencji i szkoleń.

Najbliższe konsultacje u dr Jerzego Kolasińskiego w Szpitalu Medicover odbędą się 24 stycznia 2012. W styczniu i lutym Szpital Medicover oferuje specjalne rabaty na zabiegi w zakresie chirurgii plastycznej, nawet do 2 tysięcy złotych.