Medicover i AWF – razem na uroczystości czepkowania pielęgniarek i pielęgniarzy

Z końcem lipca 2022 roku przedstawiciele Działu Medycznego Medicover w Polsce brali udział w uroczystości czepkowania pielęgniarek i pielęgniarzy, którzy uzyskali tytuł licencjata na kierunku Pielęgniarstwo AWF Warszawa-Medicover.
Ta współpraca firmy medycznej z uczelnią to wyjście naprzeciw ważnemu problemowi społecznemu, jakim jest niedobór personelu pielęgniarskiego na rynku pracy, a także szansa na gruntowne przygotowanie absolwentów kierunku pielęgniarskiego do pracy w nowoczesnych ośrodkach medycznych.
22 lipca 2022 przedstawiciele Medicover w Polsce, lekarz Patryk Poniewierza, dyrektor Działu Medycznego oraz dr n. o zdrowiu Karolina Prasek, dyrektor Działu Rozwoju Pielęgniarstwa i Położnictwa uczestniczyli w uroczystości czepkowania pielęgniarek i pielęgniarzy, którzy uzyskali tytuł licencjata na kierunku Pielęgniarstwo AWF Warszawa-Medicover. Wydarzenie to miało związek ze współpracą między firmą a uczelnią, której głównym celem jest wysokojakościowe, synergiczne kształcenie przyszłej kadry medycznej.
Zwiększenie obowiązków pielęgniarki to krok w kierunku usprawnienia opieki zdrowotnej
W przemówieniu do absolwentów kierunku pielęgniarstwa lekarz Patryk Poniewierza podkreślił rangę pielęgniarek i pielęgniarzy w dzisiejszych czasach i wspomniał o nowych możliwościach ich rozwoju zawodowego.
-Jesteśmy w dobrym momencie, gdy prestiż zawodu pielęgniarskiego rośnie w wielu krajach świata, również w Polsce. Dziś rola pielęgniarek i pielęgniarzy jest znacznie większa, a ich nowe kompetencje pozwalają na wykonanie szerszego zakresu usług. To również przekłada się na jeszcze większe zaufanie do nich i powszechniejsze traktowanie ich jako kompetentnych pracowników medycznych, działających samodzielnie w zgodzie z posiadanymi kwalifikacjami – a nie tylko pracowników realizujących zlecenia lekarskie – przekonywał.
Dr n. o zdrowiu Karolina Prasek dodatkowo scharakteryzowała samodzielne usługi świadczone przez pielęgniarki i położne w Medicover w Polsce.
-Przeprowadzanie wywiadu medycznego, wykonanie badania fizykalnego, postawienie diagnozy, zalecenie leczenia, wystawienie e-Recepty lub e-Skierowania – to wszystko może wykonać samodzielnie pielęgniarka/pielęgniarz na wizycie w Medicover. Ich poszerzone kompetencje pozwalają skrócić czas oczekiwania na podjęcie właściwego leczenia, a tym samym pomóc pacjentowi w szybszym powrocie do zdrowia – mówiła.
Podczas uroczystości dyrektorzy z Medicover w Polsce wręczyli listy gratulacyjne 42 absolwentom kierunku pielęgniarskiego, którzy stają się ważną częścią polskiego pielęgniarstwa i już wkrótce będą mogli wykorzystać swoją wiedzę i umiejętności niosąc pomoc pacjentom.