Medicover inwestuje w sieć klubów fitness

0
458

Medicover Polska inwestuje w sieć klubów Fitness World. Transakcja dotyczy 19 placówek zlokalizowanych między innymi we Wrocławiu, Katowicach, Kaliszu i Częstochowie. Dotychczasowy właściciel Fitness World w listopadzie 2020 roku zawnioskował o upadłość spółki w związku z problemami finansowymi, które zostały wywołane przez ograniczenia dla branży fitness z powodu pandemii koronawirusa.

Medicover Polska, właściciel  OK System (operatora pakietów sportowych dla pracowników, zawierających między innymi możliwość korzystania z klubów fitness), postanowił w oparciu o strategię rozwoju oferty obiektowej, zainwestować w sieć Fitness World i tym samym wznowić działalność dotychczas funkcjonujących filii.

Oprócz uzasadnienia biznesowego, firma podkreśla ścisły związek między decyzją o inwestycji w sieć klubów fitness, a wyznawaną filozofią.

– Już inwestycja w OK System ukazywała nasze holistyczne pojmowanie pakietów pracowniczych. Naturalnym rozwinięciem pakietu medycznego idącego w parze z szerokim dostępem do oferty placówek sportowych, jest własna sieć takich placówek. Wspólnym mianownikiem pozostaje dbałość o zdrowy tryb życia, co jest priorytetem dla wielu świadomych Polaków, a także kluczowym elementem work-life-balance dla talentów w wielu organizacjach. Dla nas zaś – elementem leżącym u podstawy wszelkiej działalności – komentuje Artur Białkowski, dyrektor zarządzający ds. usług biznesowych w Medicover Polska.

Czytaj także: Kampanie wellbeingowe Medicover>>>

Sieć Fitness World jest obecna na rynku polskim od 2015 roku. Obecnie posiada 19 placówek, w których do czasu pandemii koronawirusa prowadziła innowacyjne formy zajęć grupowych i indywidualnych.

Wyróżnikiem firmy mającej swe korzenie w Danii był od zawsze nacisk na ideę zdrowia dla wszystkich i duńską filozofię szczęścia „hygge”. W 2019 roku firma uzyskała nagrodę Najlepszy Klub Fitness w Polsce według raportu OC&C Fundex.