Medicover nagrodzony Białym Listkiem CSR Polityki 

0
110

Medicover został wyróżniony Białym Listkiem CSR przez tygodnik Polityka w ramach X edycji zestawienia. Projekt, który został nagrodzony, to Fundacja Medicover dla zdrowia dzieci i rodzin oraz wsparcie medycyny szkolnej podczas pandemii Covid-19.  

Fundacja Medicover jest organizacją pożytku publicznego. Wspiera innowacje i rozwój w ochronie zdrowia. Powstała w 2007 roku, od 2013 roku prowadzi w Polsce jeden z największych na świecie Programów Profilaktyki Cukrzycy i Chorób Cywilizacyjnych „PoZdro!” skierowanych do dzieci i młodzieży. 

W roku 2020 Fundacja Medicover po raz kolejny została partnerem wspierającym akcji #PomagamyRazem. IKEA i Ingka Centres, w ramach której przekazanych zostało do 37 oddziałów psychiatrii dla dzieci i młodzieży w całej Polsce około 30 tysięcy produktów wyposażenia wnętrz o łącznej wartości ponad 1,6 mln złotych. 

Czytaj na ten temat: Fundacja Medicover wspiera oddziały psychiatryczne>>> 

W czasie pandemii Fundacja działała także na rzecz lokalnych społeczności, angażując się w kilkanaście działań prowadzonych w różnych miejscowościach.  

Przekazywała między innymi środki ochrony osobistej Stowarzyszeniu Pielęgniarsko-Opiekuńczemu „Z Ufnością w Trzecie Tysiąclecie” z Częstochowy, materiały do produkcji przyłbic dla pracowników szpitali we Wrocławiu oraz posiłki dla pacjentów szpitala zakaźnego w Poznaniu. Wspierała także pielęgniarki w Interwencyjnym Ośrodku Preadopcyjnym w Otwocku,  

Więcej na temat działań Fundacji Medicover można przeczytać tutaj: Fundacja Medicover pomaga lokalnym społecznościom>>>