Medicover: nowa oferta dla małych i średnich firm

0
953

Medicover wprowadził nową ofertę adresowaną do małych i średnich przedsiębiorstw. Zakłada ona pięć kluczowych programów zapewniających firmie opiekę medyczną – od medycyny pracy i opieki podstawowej, przez opiekę specjalistyczną, zaawansowaną diagnostykę, aż po leczenie szpitalne.

Oferta składa się z 5 kluczowych programów: Plus, Specjalistycznego, Specjalistycznego Plus, Szpitalnego i Platynowego, które mogą być rozszerzone o opcje uzupełniające, umożliwiające pracownikom korzystanie z dodatkowych usług, na przykład opieki stomatologicznej czy pogotowia ratunkowego i transportu sanitarnego. Trzy pierwsze programy są dostępne także w opcjach Standard, zapewniających taką samą jakość opieki medycznej jak zasadnicze programy, ale na bardziej atrakcyjnych cenowo warunkach.

– „Możliwość zawarcia umowy z zastosowaniem tzw. opcji standardowych to na polskim rynku całkowicie unikatowe rozwiązanie. Wprowadza ono dla pracowników firmy objętej opieką Medicover limity na korzystanie z konsultacji lekarskich oraz znaczące rabaty – w miejsce bezpłatnego dostępu – na badania diagnostyczne i zabiegi chirurgii jednego dnia. Dzięki temu dana firma może korzystać z tych samych rozbudowanych pod względem zakresu świadczeń programów opieki, ale płaci za nie dużo niższą cenę. Limity te określone są na poziomie średniego korzystania z usług medycznych” – mówi John Stubbington, Dyrektor Operacyjny Grupy Medicover.

Nowa oferta powstała na podstawie szczegółowej analizy potrzeb przedsiębiorców i ich pracowników. Przede wszystkim brano pod uwagę segment firm SME, ale Medicover posłużył się także wieloletnim doświadczeniem w zakresie zarządzania zdrowiem populacji blisko 500 tys. pacjentów.

– „Segment małych i średnich przedsiębiorstw stanowi blisko 70 % wszystkich firm działających w Polsce i wytwarza przeszło połowę PKB, o wartości ponad 700 mld zł. Ułatwienia w prowadzeniu takiego biznesu, w tym także krótki czas potrzebny na załatwianie niezbędnych formalności, to elementy na które zwracają uwagę mali i średni przedsiębiorcy. Mając to na uwadze, stworzyliśmy gotową, dopasowaną do potrzeb klienta propozycję opieki zdrowotnej najwyższej jakości, na której zakup właściciel firmy może się zdecydować już podczas pierwszego spotkania z przedstawicielem Medicover” – dodaje John Stubbington.
W wyborze programu pomaga doradca Medicover, który czuwa nad prawidłowym zawarciem umowy oraz zajmuje się bieżącą koordynacją współpracy. Już wkrótce zawarcie umowy będzie również możliwe przez telefon lub Internet.