Medicover: nowa oferta dla osób uprawiających sport

0
206


Medicover w ramach nowych usług przygotował kompleksowy Przegląd Stanu Zdrowia „Dla Aktywnych”. Przeznaczony jest on dla osób uprawiających sport amatorsko i tych, które dopiero planują zacząć ćwiczyć. Koszt przeglądu to 499 zł.

Pakiet zawiera badania laboratoryjne (badania ogólne moczu, morfologia, glukoza, lipidogram) oraz badania serca (echo serca, EKG) wykonywane podczas pierwszej wizyty a także konsultacje medyczne podczas drugiej wizyty, kiedy oceniane są wyniki badań.  Konsultacje odbywane są z kardiologiem oraz fizjoterapeutą.

Do skorzystania z pakietu szczególnie zachęcane są osoby, które już uprawiają sport, ale zastanawiają się, czy odpowiednio dawkują wysiłek, odczuwają dolegliwości w czasie lub po wysiłku, zdarzają im się kontuzje i urazy przeciążeniowe, a także osoby, którym lekarz zalecił trening zdrowotny, ale które nie wiedzą, jak zacząć ćwiczyć i takie, które chcą zmienić swój styl życia na zdrowszy i zacząć się ruszać.

Dzięki realizacji programu jego uczestnicy poznają kondycję swojego serca i układu ruchu, dowiedzą się, jaki poziom i rodzaj wysiłku jest dla nich wskazany, odbędą instruktaż, jak uniknąć przeciążeń i kontuzji oraz otrzymają medyczną opinię o braku przeciwwskazań do amatorskiego uprawiania sportu.

Grupa Medicover jest międzynarodową firmą medyczną oferującą pełny zakres opieki medycznej. Firma dostarcza usługi medyczne dla ponad 5600 firm oraz 420 tysięcy klientów. W Polsce posiada 30 centrów medycznych, zatrudnia około 4000 pracowników i obsługuje blisko 2 miliony wizyt lekarskich rocznie. Współpracuje z ponad 700 medycznymi placówkami partnerskimi w całej Polsce.

Medicover zapewnia swoim pacjentom pełną opiekę medyczną obejmującą usługi ambulatoryjne, diagnostykę laboratoryjną i obrazową, aż po opiekę szpitalną. Usługi dostępne w formie abonamentów i ubezpieczeń medycznych kierowane są zarówno do firm, jak i klientów indywidualnych. Grupa Medicover rozwija swoją działalność nie tylko w Polsce, ale również w 9 innych krajach: Rumunii, Niemczech, Turcji, Mołdawii, Bułgarii, Serbii, Gruzji oraz na Ukrainie i Białorusi.