Medicover oferuje mobilne badania KTG

0
1405


Centrum Medicover, działające w Warszawie przy Alejach Jerozolimskich 96, rozpoczęło realizację pilotażowego projektu dotyczącego mobilnych badań KTG. Badania są bezpłatne. Mobilne KTG to zdalna opieka dostępna dla przyszłych mam oczekujących na narodziny dziecka, dostępna już od 36 tygodnia ciąży.

Badania są wykonywane za pomocą aparatu firmy Comarch, który monitoruje akcję serca płodu i jego ruchy, poziom skurczów mięśnia macicy oraz tętno kobiety. Po zakończeniu badania jego zapis jest przesyłany do Centrum Zdalnej Opieki Medycznej (e-Care). Pracujący tam personel medyczny analizuje docierające dane. Gdy wynik jest prawidłowy, pacjentka otrzymuje wiadomość, że wszystko jest w porządku.

Urządzenie umożliwia wykonanie badania KTG w dowolnym miejscu w zasięgu sieci komórkowej GSM, szczególnie w sytuacjach, gdy dodatkowa wizyta w gabinecie lekarskim nie jest konieczna.

W sierpniu 2017 roku Medicover informował o nawiązaniu współpracy z  firmą Nestmedic oraz o pilotażowym programie mobilnych badań KTG za pomocą systemu Pregnabit.

Medicover prowadzi w całej Polsce ponad 160 centrów medycznych i współpracuje z ponad 1 700 placówkami partnerskimi w całym kraju. O zdrowie pacjentów troszczy się ponad 3000 lekarzy i 1100 pielęgniarek i personelu pomocniczego w placówkach własnych oraz przeszło 9 tysięcy lekarzy współpracujących. W sumie sieć opiekuje się ponad 8 tysiącami firm i ponad 660 tysiącami pacjentów.

W warszawskim Wilanowie Medicover prowadzi szpital, który posiada między innymi oddział położniczy.