Medicover partnerem akcji „Lekarze ratują życie”

0
1057


Medicover został partnerem akcji społecznej „Lekarze ratują życie”, której celem jest uświadamiania znaczenia tzw. oświadczeń woli, które są informacją-zgodą na pobieranie narządów po śmierci na rzecz ratowania innych. Medicover od 30 kwietnia 2013 roku udostępni oświadczenia woli w swoich placówkach: w szpitalu oraz w centrach medycznych działających w całej Polsce.

– To czy jesteśmy gotowi ofiarować szansę na życie drugiemu człowiekowi, często od dawna oczekującemu na przeszczep, zależy od naszych indywidualnych decyzji. Jestem przekonany, że wypełnienie oświadczenia woli o przekazaniu narządów  do transplantacji, pomoże uniknąć nieporozumień oraz oszczędzić wielu rodzinom trudu podejmowania tej ważnej decyzji. Dlatego jako Partner Akcji TVN, zdecydowaliśmy, że aktywnie włączymy się w działania wspierające kampanię – mówi profesor Maciej Kielar Dyrektor Kliniki Chirurgii Szpitala Medicover.

Akcja społeczna „Lekarze ratują życie” mająca na celu zwiększenie akceptacji społecznej dla idei transplantacji. Jej organizatorem jest telewizja TVN, a partnerami placówki medyczne Medicover, Centrum Organizacyjno-Koordynacyjne ds. Transplantacji Polstransplant Polska Unia Medycyny Transplantacyjnej oraz dwutygodnik Gala. Akcja została podzielona na dwa etapy. W pierwszym etapie dwutygodnik „Gala” dołączy do swojego wydania z dnia 22 kwietnia 2013 oświadczenie woli. W drugim etapie oświadczenie takie będzie można pobrać we wszystkich placówkach Medicover. Działania będą wsparte kampanią informacyjną i reklamową w TVN oraz na portalach internetowych.

Grupa Medicover jest międzynarodową firmą medyczną, która oferuje pełny zakres opieki zdrowotnej. W Polsce opiekuje się ponad 5 tysiącami firm i ponad 500 tysiącami pacjentów. Posiada 30 szerokoprofilowych Centrów Medicover w największych miastach Polski, a od 2010 roku również wielospecjalistyczny Szpital Medicover, działający w warszawskim Wilanowie.