Medicover partnerem akcji profilaktycznej

0
917


W roku 2016 po raz pierwszy Medicover jest partnerem akcji Movember. Movember Polska jest kampanią społeczną propagującą profilaktykę nowotworów męskich – raka jąder i raka prostaty. Akcja ma na celu zachęcenie panów do regularnych badań.

Movember to  międzynarodowy  ruch, którego celem jest zwiększanie świadomości   mężczyzn dotyczącej  ich  zdrowia, zwłaszcza wczesnego wykrywania męskich  nowotworów. Kampania z sukcesem działa w Polsce już od 2014 roku.

W ramach akcji chętni mężczyźni będą mogli korzystać z bezpłatnych badań w całym kraju, a dzięki zaangażowaniu firmy Affidea, ambasadorzy  kampanii będą  mogli pokazać, jakie możliwości daje badanie rezonansem magnetycznym pod kątem zagrożeń nowotworowych.

Firma Medicover jest liderem na rynku prywatnej opieki medycznej w Europie Środkowo-Wschodniej. Została założona w 1994 roku i dziś obecna jest w dwunastu krajach. Z usług medycznych Medicover korzystają zarówno firmy, jak i klienci indywidualni. W tej chwili firma opiekuje się ponad 400 tysiącami klientów w Polsce i zapewnia kompleksową opiekę zdrowotną – od profilaktyki, opieki podstawowej aż po leczenie szpitalne.

Od 2010 roku na warszawskim Wilanowie działa Szpital Medicover. Grupa Medicover posiada także w Polsce 30 szerokoprofilowych centrów w największych miastach Polski: w Białymstoku, Bielsku-Białej, Bydgoszczy, Gdańsku, Gdyni, Gliwicach, Katowicach, Krakowie, Lublinie, Łodzi, Poznaniu, Szczecinie, Warszawie i Wrocławiu. Współpracuje z ponad tysiącem placówek medycznych w całej Polsce.